Administratíva prezidenta Trumpa zaradila na čierny zoznam najväčšieho čínskeho výrobcu čipov

18. decembra 2020 Informatika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.12.2020 (Webnoviny.sk) – Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v piatok zaradila na takzvaný čierny zoznam firiem najväčšieho čínskeho výrobcu čipov Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC), čím obmedzila jeho prístup k moderným americkým technológiám. Dôvodom sú podľa americkej vlády vzťahy firmy s čínskou armádou.

Potrebné bude oprávnenie

“Nebudeme dovoľovať, aby moderné americké technológie pomáhali budovať armádu čoraz agresívnejšieho súpera,” uviedol vo vyhlásení minister obchodu USA Wilbur Ross.

Tento krok znamená, že americké firmy budú musieť získať oprávnenie, ak budú chcieť predávať sofistikované technológie spoločnosti SMIC.

Bidenov tím obišli

O zaradení SMIC na takzvaný čierny zoznam americká administratíva rozhodla necelý mesiac predtým, ako sa úradu ujme novozvolený prezident Joe Biden.

Vysokopostavený predstaviteľ ministerstva obchodu, ktorý s novinármi hovoril s podmienkou zachovania anonymity, uviedol, že rozhodnutie nebolo koordinované s Bidenovým tímom.

Viac k témam: čierny zoznam
Zdroj: Webnoviny.sk – Administratíva prezidenta Trumpa zaradila na čierny zoznam najväčšieho čínskeho výrobcu čipov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!