Ako dosiahnuť vyššiu volebnú účasť? Moskva rozdá voličom hlasujúcim v referende darčekové poukazy

11. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

11.6.2020 (Webnoviny.sk) – Moskovský magistrát ponúka obyvateľom ruskej metropoly šancu vyhrať darčekové poukážky za hlasovanie v nadchádzajúcom referende o ústavných zmenách.

Šéf oddelenia magistrátu pre obchod a služby Alexej Nemerjuk vo štvrtok uviedol, že voliči sa budú môcť zúčastniť na tombole, v ktorej budú dva milióny poukazov z obchodov, na parkovanie a ostatné služby. Mesto tak chce podľa jeho slov podporiť spotrebiteľské výdavky, keďže mnoho podnikov v Moskve zasiahli reštriktívne opatrenia proti koronavírusu.

Tombola sa však javí ako spôsob, ako dosiahnuť vyššiu voličskú účasť. Podľa nedávnych prieskumov verejnej mienky agentúry Levada sa podpora zmien ústavy pohybuje okolo 45 percent, zatiaľ čo viac ako 20 percent respondentov sa ešte v súvislosti s nimi nerozhodlo.

Referendum o zmenách ústavy, ktoré umožnia prezidentovi Vladimirovi Putinovi zostať dlhšie pri moci, sa uskutoční 1. júla.

Viac k témam: nákupné poukážky, referendum, volebná účasť
Zdroj: Webnoviny.sk – Ako dosiahnuť vyššiu volebnú účasť? Moskva rozdá voličom hlasujúcim v referende darčekové poukazy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!