Američania stiahnu z Nemecka takmer dvanásťtisíc vojakov, bude to stáť miliardy dolárov

29. júla 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

29.7.2020 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty stiahnu takmer 12-tisíc vojakov z Nemecka. Informuje o tom spravodajský portál CNN. Uskutočnenie rozhodnutia prezidenta Donalda Trumpa bude podľa predstaviteľov amerického ministerstva obrany trvať roky a náklady naň sa vyšplhajú na niekoľko miliárd dolárov.

Tisícky vojakov zostanú v Európe

Z Nemecka odíde zhruba 11 900 vojakov, aby armáda splnila Trumpovu požiadavku na maximálnu prítomnosť 25-tisíc vojakov v Nemecku. Krok v stredu formálne oznámil minister obrany Mark Esper počas brífingu v Pentagone.

Zhruba 5 400 vojakov, ktorých stiahnu z Nemecka, “zostane v Európe”. Zvyšných 6 400 spolu s rodinami sa vráti do Spojených štátov, pričom časom ich znovu nasadia do Európy.

Duda chce Američanov v Poľsku

Podľa agentúry AP pritom rozhodnutie úzko súvisí s plánom zvýšiť početnosť amerických jednotiek v Poľsku, čo si dlhodobo želá Varšava aj poľský prezident Andrzej Duda.

Poznamenala tiež, že nie je jasné, či plán, ktorý zožal kritiku v radoch demokratov aj republikánov, prežije, ak Trumpa v novembri znovu nezvolia za prezidenta.

Informácie pochádzajú z webstránky edition.cnn.com a agentúry AP.

Viac k témam: Armáda USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania stiahnu z Nemecka takmer dvanásťtisíc vojakov, bude to stáť miliardy dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!