Američania vydali zákaz cestovania z Brazílie do USA, dôvodom je koronavírus

25. mája 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

25.5.2020 (Webnoviny.sk) – Biely dom oznámil zákaz cestovania z Brazílie do USA. Dôvodom je šírenie koronavírusu, ktorým je táto latinskoamerická krajina mimoriadne tvrdo zasiahnutá.

Zákaz pre Britániu, EÚ aj Čínu

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Kayleigh McEnanyová v stanovisku spresnila, že zákaz sa týka cudzincov, ktorí boli v Brazílii 14 dní predtým, ako chceli pricestovať do Spojených štátov. O tomto kroku rozhodol podľa jej slov prezident Donald Trump “s cieľom ochrániť našu krajinu”.

Viac o téme: Koronavírus v USA

Trump už predtým z dôvodu pandémie zakázal cestovanie do USA zo Spojeného kráľovstva, Európskej únie aj Číny. Minulý týždeň oznámil, že zvažuje zavedenie podobných obmedzení aj pre Brazíliu.

Smutné prvenstvo

Brazília registruje 347-tisíc prípadov koronavírusu a v počte infekcií je tak na druhom mieste za Spojenými štátmi, vyplýva zo štatistík Johns Hopkins University.

Brazília zaznamenala tiež viac než 22-tisíc úmrtí, čím jej patrí celosvetovo piata priečka. Smutné prvenstvo v tomto smere patrí stále USA s vyše 97-tisíc obeťami pandémie.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: americký prezident, Biely dom, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania vydali zákaz cestovania z Brazílie do USA, dôvodom je koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!