Americké banky budú pre koronakrízu rátať astronomické straty, hrozí im až dvojitá recesia

26. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.6.2020 (Webnoviny.sk) – V prípade najhoršieho scenára vývoja ekonomiky USA, ktorú poškodzuje pandémia koronavírusu, by 34 najväčších amerických bánk mohlo dohromady utrpieť straty v sume zhruba 700 miliárd USD. Uviedol to americký federálny rezervný systém (Fed).

Fed ráta s dvojitou recesiou

S cieľom posilniť banky im preto Fed prikázal pozastaviť spätné odkupovanie akcií a obmedziť vyplácanie dividend do 30. septembra.

Najhorší scenár Fed-u, ktorý ráta s dvojitou recesiou, by znamenal, že približne štvrtina najväčších amerických bánk by nedodržala požiadavku minimálnej kapitálovej primeranosti.

Straty bánk budú astronomické

Hoci straty najväčších amerických bánk by boli astronomické, podľa stresového testovania Fed-u všetky prežijú.

Šéf centrálnej banky USA Jerome Powell v uplynulých týždňoch povedal, že americké banky sú vo všeobecnosti v oveľa lepšej forme, ako boli počas finančnej krízy v rokoch 2007-2008.

Od zintenzívnenia pandémie koronavírusu v polovici marca Fed nakúpil dlhopisy a cenné papiere založené na hypotékach za zhruba 2,1 biliónov. USD.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: akcie, americké banky, dividendy, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Americké banky budú pre koronakrízu rátať astronomické straty, hrozí im až dvojitá recesia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!