Americký Kongres je o krok bližšie k dohode o opatreniach na podporu ekonomiky

20. decembra 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

20.12.2020 (Webnoviny.sk) – Americký Kongres sa v sobotu výrazne priblížil k dohode o nových opatreniach na podporu ekonomiky. Cestu k schváleniu stimulov v celkovom objeme 900 miliárd USD otvára kompromis v otázke právomoci americkej centrálnej banky (Fed). Hlasovať o legislatíve by sa mohlo už v nedeľu.

Oznámil to vodca demokratickej menšiny v Senáte Chuck Schumer po rokovaniach s republikánskym senátorom Patom Toomeym. Ten zmiernil svoj návrh obmedziť kompetencie Federálneho rezervného systému v krízových situáciách. Podľa demokratov bol návrh príliš široko formulovaný a zväzoval by ruky nastupujúcej administratíve zvoleného prezidenta Joea Bidena.

Viac o téme: Koronavírus

V centre sporu bol program, v rámci ktorého Fed skupuje od štátov a samospráv ich dlhopisy. Vďaka tomu mali lokálne vlády zdroje financovaniu k nástrojov na pomoc firmám a ľuďom zasiahnutým pandémiou. Senátor Tomey pôvodne navrhoval, aby program skončil tento rok.

V rámci pripravovaného balíka stimulov má ísť 300 mld. USD na pomoc firmám. Nezamestnaným Američanom má federálna vláda vyplácať mimoriadny príspevok k dávkam v nezamestnanosti vo výške 300 USD týždenne. Ten nahradzuje súčasnú podpornú schému, ktorá končí bezprostredne po Vianociach.

(1 EUR = 1,2259 USD)

Viac k témam: americký kongres, Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc, finančný príspevok, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, nezamestnaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Americký Kongres je o krok bližšie k dohode o opatreniach na podporu ekonomiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!