Aplikácia na domácu karanténu sa testuje, Mikulec prezradil možnosti spustenia

18. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.5.2020 (Webnoviny.sk) – Aplikácia, ktorá by mala nahradiť povinnú štátnu karanténu, je v testovacej prevádzke a je pripravená tak, že ak o tom rozhodne hlavný hygienik, môže byť spustená. Uviedol to počas rokovania vlády minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO). Dodal, že zatiaľ však platia nastavené pravidlá.

Aplikácia by mala byť v platnosti po tom, čo ju hlavný hygienik odsúhlasí ako vhodnú alternatívu k povinnej karanténe.

Viac o téme: Koronavírus

Ako zdôraznil Mikulec, ak sa hovorilo o pondelku 18. máji ako o možnom predstavení aplikácie, išlo o možnosť. „Zatiaľ nie je pripravená aplikácia na to, aby mohla byť dnes ešte spustená,“ poznamenal. Dodal, že prezidentka SR zákon schválila a ten ešte musí vojsť do platnosti.

A ak hlavný hygienik rozhodne, že bude smart karanténa, tak to tak bude odkomunikované,“ podotkol minister s tým, že oni sú na to pripravení.

Po rokovaní vlády 14. mája premiér Igor Matovič (OĽaNO) uviedol, že inteligentná karanténa by sa mala spustiť v pondelok 18. mája. Zdôraznil, že vláda chcela, aby bolo všetko bezpečné po právnej a softvérovej stránke.

Viac k témam: COVID-19, inteligentná karanténa, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Aplikácia na domácu karanténu sa testuje, Mikulec prezradil možnosti spustenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!