Arbitrážny súd potvrdil odvolanie Slovana Bratislava, UEFA sa k nemu odmietla vyjadriť

26. augusta 2020 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.8.2020 (Webnoviny.sk) – Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne potvrdil prijatie odvolania slovenského futbalového šampióna ŠK Slovan Bratislava proti pondelkovému verdiktu Európskej futbalovej únie (UEFA).

Úrady nariadili karanténu

UEFA rozhodla o kontumácii duelu 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov medzi KÍ Klaksvík a ŠK Slovan Bratislava v prospech domáceho klubu z Faerských ostrovov.

Podľa CAS vedenie Slovana požiadalo o odklad na stredu naplánovaného zápasu 2. kvalifikačného kola medzi švajčiarskym šampiónom Young Boys Bern a Klaksvíkom.

Keďže v dvoch minulotýždňových výpravách Slovana Bratislava sa po prílete na Faerské ostrovy vyskytla osoba s pozitívnym testom na koronavírus, miestne úrady obom nariadila karanténu. “Belasí” tak nemohli nastúpiť na zápas v stredu ani v náhradnom piatkovom termíne.

Žiadajú aj odklad duelu s Young Boys

Následne v pondelok prišiel spomenutý verdikt UEFA. “Slovan sa odvolal na CAS proti administratívnemu vylúčeniu zo súťaže a požiadal aj o odklad duelu Young Boys – KÍ do vynesenia rozsudku v tejto záležitosti,” uvádza sa vo vyjadrení CAS. UEFA sa pre agentúru AP odmietla vyjadriť v danej veci.

Pre ŠK Slovan Bratislava sa púť pohárovou Európou nekončí vyradením z LM, predstaviť by sa mal v 2. kvalifikačnom kole Európskej ligy so žrebom v pondelok 31. augusta.

Viac k témam: Koronavírus, Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Arbitrážny súd potvrdil odvolanie Slovana Bratislava, UEFA sa k nemu odmietla vyjadriť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!