Babiš: Bielorusko potrebuje našu rýchlu pomoc, zbabelá agresívna polícia mláti bezbranných ľudí

14. augusta 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

14.8.2020 (Webnoviny.sk) – Český premiér Andrej Babiš uviedol, že na zlepšenie situácie v Bielorusku musí prísť rýchla pomoc od Európskej únie. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter informoval o rozhovore s poľským náprotivkom Mateuszom Morawieckým, s ktorým sa zhodli na tom, že prezidentské voľby v Bielorusku je potrebné zopakovať aj s účasťou zahraničných pozorovateľov.

Jasný signál

Babiš poznamenal, že vyzval predsedu Európskej rady Charlesa Michela a predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú na zvolanie mimoriadneho zasadnutia k dianiu v Bielorusku.

“Bielorusko potrebuje našu rýchlu pomoc. Voľby v Bielorusku sa musia opakovať, musia byť transparentné a uskutočniť sa za prítomnosti zahraničných pozorovateľov. Treba vyslať jasný signál o sankciách, ktoré budú platiť, kým sa neuskutočnia slobodné voľby,” napísal 65-ročný rodák z Bratislavy.

Neuveriteľné zverstvo

Babiš taktiež na Twitteri podotkol, že bol zhrozený zo zásahov bieloruských bezpečnostných zložiek proti protestujúcim demonštrantom.

“Zbabelá agresívna polícia mláti bezbranných ľudí. Je to neuveriteľné zverstvo. Pevne dúfam, že sú to posledné hodiny diktátorského režimu a občania zvíťazia,” zaželal si Andrej Babiš.

Protesty v Bielorusku vypukli po nedeľňajších prezidentských voľbách. Podľa oficiálnych výsledkov vyhral doterajší bieloruský líder Alexander Lukašenko s obrovským náskokom a dovedna 80 % hlasov, čo mnohí naďalej považujú za zmanipulované číslo.

Viac k témam: český premiér, prezidentské voľby v Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Babiš: Bielorusko potrebuje našu rýchlu pomoc, zbabelá agresívna polícia mláti bezbranných ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!