Baláž úspešne bojoval s extrémnymi vírmi na Dunaji. Najlepší svetový výkon prekonal o sedem sekúnd

11. júna 2020 Ostatné športy

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

11.6.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský rýchlostný kanoista Samuel Baláž prekonal o 7 sekúnd najlepší svetový výkon na päťkilometrovej trati na tečúcej rieke. Na Dunaji to vo štvrtok predpoludním zvládol v čase 13:44 min.

Členovi úspešnej posádky K4 a nádejnému olympionikovi počas rekordného pokusu strpčovali život silný prúd aj protivietor.

Extrémne vodné víry v rieke

“Vôbec to nebolo jednoduché, vodné víry boli extrémne. Loď bola labilná. Musel som si dávať pozor na každý záber, lebo som cítil všetky tie víry,” skonštatoval 21-ročný pretekár ŠCP Bratislava pre RTVS.

Člen bronzového štvorkajaka z MS 2019 v maďarskom Szegede aj z Európskych hier v Minsku podotkol, že na rozvírenej vode veľmi nemal čas na to, aby mohol uplatniť naučenú techniku pádlovania.

“Je to úplne iné ako na hladkej vode, nemal som čas sa sústrediť na techniku,” doplnil Baláž.

Jeho tréner Andrej Wiebauer na margo rekordného pokusu skonštatoval: “Padlo nám to vhod v rámci nášho tréningového procesu. Sme radi, že sme to mohli zrealizovať a aj úspešne ukončiť.”

Podpora Lekárov bez hraníc

Balážov pokus mal aj charitatívny rozmer. Konal sa v rámci celosvetovej akcie na podporu organizácie Lekári bez hraníc.

Tá prebieha od 15. mája do 14. júna a súťaží sa v troch kategóriách – na jazere, rieke a trenažéri na 5 km. Každý, kto sa prihlási, uhradí dobrovoľný príspevok do 100€, ktorý poputuje na účet Lekárov bez hraníc.

Viac k témam: Lekári bez hraníc
Zdroj: Webnoviny.sk – Baláž úspešne bojoval s extrémnymi vírmi na Dunaji. Najlepší svetový výkon prekonal o sedem sekúnd © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!