Belgická polícia zhabala pri razii na bruselskom trhu jedenásť a pol tony marihuany

19. mája 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

19.5.2020 (Webnoviny.sk) – Belgická polícia zhabala 11,5 tony marihuany za odhadom 114 miliónov eur. Počas akcie takisto zatkla šesť ľudí. Raziu vykonali na bruselskom trhu, na ktorom ponúka svoje produkty viac ako sto firiem a mesačne ho navštívi približne 23-tisíc ľudí.

Kancelária tamojšieho prokurátora v utorok informovala, že špeciálne policajné jednotky našli drogy v kontajneri v pondelok ráno. Správca trhu Laurent Nys potvrdil, že na miesto prišlo približne 30 policajných vozidiel a asistovala im aj helikoptéra.

“Je veľmi náročné kontrolovať všetky nákladné autá, ktoré prichádzajú a odchádzajú. Nemám na to k dispozícii dostatok policajtov,” uviedol Nys pre miestnu televíziu RTBF.

Cestovné obmedzenia súvisiace s bojom proti šíreniu nového koronavírusu ovplyvnili aj nelegálny obchod s drogami, ktorých je podľa belgickej polície v krajine menej, čo malo za následok mierne zvýšenie cien.

Viac k témam: drogy, marihuana
Zdroj: Webnoviny.sk – Belgická polícia zhabala pri razii na bruselskom trhu jedenásť a pol tony marihuany © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!