Belgicko, Francúzsko, Nemecko a Slovensko dostanú spolu vyše osemsto miliónov eur na riešenie dopadov pandémie

27. mája 2021 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.5.2021 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) schválila pre Belgicko, Francúzsko, Nemecko a Slovensko sumu 838,8 milióna eur v rámci balíka opatrení REACT-EU na pomoc pri riešení následkov pandémie koronavírusu. V tlačovej správe o tom informovala Ingrid Ludviková zo Zastúpenia EK na Slovensku.

Slovensko získa ďalších 316,8 milióna eur v rámci Operačného programu ľudské zdroje. Cieľom programu je podpora vytvárania pracovných miest a opatrení na udržanie pracovných miest, prístupu k vzdelávaniu pre zraniteľné skupiny, zdravotnej starostlivosti a služieb dlhodobej starostlivosti, finančných poradenských služieb a bývania pre bezdomovcov.

REACT-EU je súčasťou programu NextGenerationEU a v rokoch 2021 a 2022 poskytne dodatočné finančné prostriedky v sume 50,6 miliardy eur na programy politiky súdržnosti.

Opatrenia sú zamerané na podporu odolnosti trhu práce, pracovných miest, MSP a rodín s nízkymi príjmami a tiež na vytvorenie nadčasových základov zelenej a digitálnej transformácie a udržateľnej sociálno-ekonomickej obnovy.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Belgicko, Francúzsko, Nemecko a Slovensko dostanú spolu vyše osemsto miliónov eur na riešenie dopadov pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!