Belgicko zaradilo Slovensko medzi oranžové krajiny, nebude potrebný negatívny test a ani ísť do karantény

8. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

8.6.2021 (Webnoviny.sk) – Belgicko zaradilo Slovenskú republiku s platnosťou od pondelka, 7. júna medzi oranžové krajiny.

Cestujúcich Slovákov sa tak netýka povinnosť predkladať 72-hodinový negatívny test na ochorenie COVID-19. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

Od pondelka 7. júna nie je potrebné ani absolvovanie povinnej karantény a testovania na siedmy deň od príchodu do krajiny. Jedinou povinnosťou je vyplnenie formulára Health Passenger Locator Form.

„Na základe vyhodnotenia uvedeného formulára bude cestujúcemu zaslaná SMS s ďalšími opatreniami (uloženie karantény a testovania aj pre cestujúcich z oranžovej zóny, ktorých správanie bolo vyhodnotené ako rizikové),“ uvádza rezort diplomacie.

Nevyplnenie formulára môže mať za následok začatie právneho konania, odmietnutie nástupu dopravcom alebo odmietnutie vstupu do krajiny.

Viac k témam: Belgicko, bezpečnostné opatrenia, cestovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Belgicko zaradilo Slovensko medzi oranžové krajiny, nebude potrebný negatívny test a ani ísť do karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!