Benčík podáva na Mazureka trestné oznámenie za jeho reakciu na útok vo Vrútkach

17. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

17.6.2020 (Webnoviny.sk) – Koaličný poslanec Národnej rady SR (NR SR) Ján Benčík (Za ľudí) podáva trestné oznámenie na opozičného poslanca Milana Mazureka (ĽSNS) za hanobenie národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti a za šírenie poplašnej správy.

Viaceré trestné činy

Agentúru SITA o tom informovala Benčíkova asistentka Slavomíra Henčeková. Koaličný poslanec sa domnieva, že Mazurek sa v súvislosti s tragickou udalosťou vo Vrútkach dopustil viacerých trestných činov. Orgány činné v trestnom konaní preto v tejto súvislosti žiada o preverenie podozrení.

Mazurek reagoval 11. júna na tragickú udalosť z Vrútok statusom na Facebooku. V ňom podľa Benčíka písal o útočníkovi s nožom ako o príslušníkovi diskriminovanej menšiny, teda Rómovi. Polícia neskôr poprela, že by bol útočníkom Róm.

„Napriek tomu v šírení nenávisti a klamstva pokračoval aj v relácii na Kulturblogu. Jeho status bol neskôr zmazaný spoločnosťou Facebook pre porušenie noriem komunity. Príspevok pred zmazaním nazbieral podľa informácií v médiách viac ako 820 zdieľaní,” priblížil Benčík.

Kotlebovec je pripravený vec vysvetliť

Na Mazureka preto podal trestné oznámenie za hanobenie národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti a za šírenie poplašnej správy.

Ako poslanec parlamentu sa zároveň obrátil na mandátový a imunitný výbor s návrhom na začatie disciplinárneho stíhania. Mazurek sa vo svojom poslaneckom sľube zaviazal dodržiavať ústavu a zákony, no svojimi skutkami svoj sľub podľa Benčíka závažne porušil.

„Nebudem tolerovať rasovú neznášanlivosť. Nebudem tolerovať zneužívania tragickej udalosti na vytĺkanie politického kapitálu. Nebudem tolerovať šírenie poplašných správ. Budem sa voči tomu, naopak, vymedzovať všetkými dostupnými spôsobmi,“ uzavrel Benčík.

Mazurek sa k danej veci nebude vyjadrovať. Ako agentúru SITA informoval hovorca Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) a poslanec NR SR za stranu Ondrej Ďurica, Mazurek je pripravený podať vysvetlenie príslušným orgánom.

Viac k témam: trestné oznámenie, Útok na základnej škole vo Vrútkach
Zdroj: Webnoviny.sk – Benčík podáva na Mazureka trestné oznámenie za jeho reakciu na útok vo Vrútkach © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!