Bin Ládin je podľa premiéra Pakistanu mučeník, spojenectvo s Američanmi označil za chybu

26. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.6.2020 (Webnoviny.sk) – Pakistanský premiér Imran Chán strhol na seba vlnu kritiky z radov opozície, keď povedal, že bývalý šéf teroristickej siete al-Káida Usáma bin Ládin zomrel mučeníckou smrťou.

Chán sa tak vyjadril v búrlivom prejave o rozpočte v parlamente, v ktorom napadol zahraničnú politiku svojich predchodcov a vyhlásil, že spojenectvo Pakistanu so Spojenými štátmi vo vojne proti terorizmu bolo chybou.

Zlyhania v Afganistane

Washington sa tiež podľa neho urážlivo vyjadruje o Pakistane, keď ho viní za svoje zlyhania v susednom Afganistane. Za najhoršie však považuje, že Američania neinformovali Islamabad o svojej operácii proti bin Ládinovi.

“Postavili sme sa na stranu USA vo vojne proti terorizmu, ale oni prišli a zabili ho, zomrel mučenícky…hovorili o nás urážlivo, neinformovali nás (o razii) napriek faktu, že sme stratili vo vojne proti terorizmu 70-tisíc ľudí,” vyhlásil premiér v parlamente.

Úkryt na vojenskej akadémii

Najhľadanejšieho teroristu planéty zabilo v máji 2011 americké elitné komando Navy Seals počas razie v jeho dome v pakistanskom meste Abbottabád.

Jeho úkryt pri prominentnej vojenskej akadémii pakistanskej armády vrhol tieň pochybností na pakistanské úrady a ich činnosť pri pátraní po hľadanom zakladateľovi teroristickej siete al-Káida.

Islamabad stále popiera, že by pred raziou vedel o mieste bin Ládinovho pobytu.

Viac k témam: terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Bin Ládin je podľa premiéra Pakistanu mučeník, spojenectvo s Američanmi označil za chybu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!