Boli sme mäkkí a bojazliví, je to moja zodpovednosť. Tréner Calzona sa ospravedlnil fanúšikom Neapolu za prehru v Empoli

21. apríla 2024 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.4.2024 (SITA.sk) – Hráčom talianskeho futbalového klubu SSC Neapol sa stále nedarí prekročiť svoj vlaňajší tieň. Partenopei v sobotňajšom 33. kole Serie A prehrali na pôde Empoli 0:1 a skomplikovali si cestu za účasťou v pohárovej Európe v nasledujúcej sezóne, keďže sú v ligovej tabuľke na ôsmej priečke.

Hlavný kouč Francesco Calzona, ktorý vedie aj slovenskú reprezentáciu, sa oficiálne ospravedlnil fanúšikom klubu spod Vezuvu za tento výsledok a prehru vzal na seba. Neapol z ostatných šiestich ligových duelov vyťažil iba šesť bodov.

Zodpovednosť zobral na seba

„Musíme popracovať na našej hrdosti – v tejto chvíli viac ako na taktike. Chcem sa ospravedlniť fanúšikom Neapolu,” uviedol Calzona a pokračoval:

„Empoli na nás vybehlo s dravosťou, my sme boli mäkkí a bojazliví. Je to nepredstaviteľné, ale je to moja zodpovednosť. Očividne som na hráčov nepreniesol túžbu vydať zo seba všetko.”

Calzona je v Neapole už tretí tréner v aktuálnom ročníku. Hráči SSC obhajujú titul z vlaňajška, no jeho zisk už je pasé. Tím slovenského reprezentačného stredopoliara Stanislava Lobotku ešte bude mať čo robiť, aby sa vôbec prebojoval do pohárovej Európy.

Neapolská tím zaváhal

„Tento tím musí urobiť viac. Dlhujeme to mestu a aj klubu, pretože nás platia a my musíme prevziať zodpovednosť. Je to moja chyba a tiež aj chyba hráčov, pretože klub nás necháva robiť si svoju prácu bez problémov. Naši fanúšikovia nás sledujú doma aj vonku a vždy máme plný štadión. Máme všetko pripravené, aby sme robili dobre. A to je pre mňa naozaj nepríjemné,” dodal Calzona na margo ďalšieho zaváhania neapolského tímu.

Agentúra AP pripojila aj jednu zaujímavú štatistiku. Pod Calzonom futbalisti SSC doteraz dosiahli tri ligové víťazstvá z deviatich duelov, jeho predchodca Walter Mazzarri tím dotiahol k štyrom triumfom z 12 súbojov a Rudi Garcia k šiestim víťazstvá z tucta stretnutí.

Viac k témam: Seria A
Zdroj: SITA.sk – Boli sme mäkkí a bojazliví, je to moja zodpovednosť. Tréner Calzona sa ospravedlnil fanúšikom Neapolu za prehru v Empoli © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!