Bratislava sa popasovala s larvami komárov, zneškodnili ich vraj viac než päť miliónov

3. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

3.6.2021 (Webnoviny.sk) – Magistrát Bratislavy tvrdí, že zneškodnil už viac ako päť miliónov lariev komárov. „Eliminované larvy sme, pochopiteľne, jednu po druhej nepočítali. Vypočítali sme to na základe počtu lariev zistených na jednotlivých lokalitách a parametrov plôch, na ktorých sa zasahovalo,” uviedlo mesto na sociálnej sieti s tým, že ide len o približný odhad.

„V mestských častiach, kde bol potvrdený výskyt lariev – Devín, Devínska Nová Ves, Rusovce, Jarovce, Rača, Dúbravka, Záhorská Bystrica, Petržalka, sme zasiahli na viac ako 190-tisíc metroch štvorcových vodných plôch,” dodala samospráva s tým, že nasleduje ďalších viac ako 44-tisíc metrov štvorcových záplavových liahnisk v mestskej časti Devín.

V prvej jarnej záplavovej vlne podľa mesta nízke teploty komárom nepriali, no pretrvávajúce výdatné dažde v Bratislave vytvorili lokálne priaznivé podmienky na liahnutie lariev, najmä záplavových druhov, napríklad v zaplavených územiach alúvia Moravy.

„Larvy sú vo veľkých počtoch vyliahnuté z vajíčok, no relatívne nízke teploty aktuálne bránia rýchlemu vývoju týchto lariev na dospelé komáre, preto je ideálny čas na rozsiahle zásahy larvicídom BTI, ktorým eliminujeme larvy ešte predtým, ako sa z nich stanú dospelé jedince,” vysvetlil magistrát s tým, že práve z uvedeného dôvodu v predchádzajúcich dvoch týždňoch zasahovali vo veľkom.

Viac k témam: komáre
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava sa popasovala s larvami komárov, zneškodnili ich vraj viac než päť miliónov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!