Bratislavské kúpaliská otvárajú svoje brány, mesto zároveň pripravuje detské tábory zamerané na prírodu

17. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

17.6.2020 (Webnoviny.sk) – Hlavné mesto Bratislava krátko po skončení núdzového stavu po koronakríze postupne spúšťa letnú sezónu na svojich kúpaliskách.

“Oddnes 17. júna budú v závislosti od aktuálneho počasia spustené štyri zo šiestich letných kúpalísk – kúpalisko Rosnička, kúpalisko Lamač, Delfín a letné kúpalisko Tehelné pole, ku ktorým sa pridajú v najbližších dňoch aj kúpaliská v Krasňanoch a Rači. Bez poplatku je prístupný Areál zdravia Zlaté piesky. Už dlhšie je pre verejnosť otvorený 50-metrový aj 25-metrový bazén v Plavárni Pasienky,” informovala hovorkyňa mesta Bratislava Katarína Rajčanová.

Mesto žiada návštevníkov o empatiu

Pre vstupe na kúpaliská zmerajú návštevníkom telesnú teplou, povinná je dezinfekcia, dvojmetrové rozostupy a vodné fontánky zatiaľ z hľadiska prevencie nebudú spustené. Mesto prosí návštevníkov o empatiu, ľudskosť a vzájomnú toleranciu.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Magistrát očakáva, že počas leta bude oveľa viac ľudí dovolenkovať priamo v Bratislave. “Záujem o dovolenky v zahraničí klesol, preto vedenie mesta ráta s väčšou koncentráciou nielen samotných Bratislavčanov, ale aj s vyšším počtom návštevníkov mesta. Bratislava túto situáciu nepodceňuje a chce ľuďom ponúknuť pestré možnosti,” dodala Rajčanová.

Detské tábory zamerané na prírodu

Zvýšenú návštevnosť vedenie hlavného mesta očakáva aj v okolitých lesoch.

„Mesto v nich bude tento rok prvýkrát organizovať denné tábory zamerané na les, zvieratá či stromy, a tiež živočíchy v riečke Vydrica. Deti budú mať možnosť zúčastniť sa na jednodňových exkurziách, napríklad za netopiermi, a pokračujeme aj s kurzmi včelárstva. Zároveň otvárame záhradu v Horárni Krasňany, nové prírodné ‘šantisko’ na Kamzíku či nový priestor na opekanie pri Partizánskej lúke, kde budú do leta finišovať s úpravami, ktoré zahŕňajú výmenu všetkých opotrebovaných herných prvkov,” uzavrela Rajčanová.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, kúpalisko, letné tábory
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavské kúpaliská otvárajú svoje brány, mesto zároveň pripravuje detské tábory zamerané na prírodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!