Bratislavské Nové Mesto sa pripravuje na regulované parkovanie v uliciach Tehelného poľa

29. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

29.7.2020 (Webnoviny.sk) – Bratislavské Nové Mesto sa pripravuje na spustenie regulovaného parkovania v lokalite Tehelné pole. O aktuálnom stave príprav informoval starosta mestskej časti Rudolf Kusý na sociálnej sieti.

“Leto využívame aj na prípravu na nové parkovanie. V uliciach Tehelného poľa a okolia vyznačujeme miesta, kde sa od jesene bude po novom parkovať v rámci pilotného projektu rezidentského parkovania,” uviedol Kusý a podotkol, že pracovníci mestskej časti sa stretávajú s nerešpektovaním zákazu parkovania pri maľovaní čiar.

Niektorí nepreparkujú autá

“Parkovacie miesta sa vyznačujú daný deň vždy od 7:00 do 15:00. Niektorí napriek tomu svoje autá nepreparkujú, čo práce iba zbytočne komplikuje a predlžuje,” doplnil starosta a apeloval na vodičov, aby rešpektovali dočasný zákaz parkovania a urýchlili tým vyznačovanie nových parkovacích miest.

“Už najbližšie, vo štvrtok a piatok, budú vyznačovať parkovacie miesta na Českej ulici,” uzavrel Kusý.

Systém spustia v októbri

Nové Mesto spustí pilotný systém rezidentského parkovania v októbri tohto roka. Na májovom zasadnutí to schválili poslanci miestneho zastupiteľstva.

V zmysle všeobecne záväzného nariadenia mestskej časti malo byť regulované parkovanie v Novom Meste spustené 1. mája. V dôsledku pandémie sa však všetky projekty posunuli, preto mestská časť navrhla termín 1. október.

Celomestská parkovacia politika v Bratislave mala začať platiť od začiatku budúceho roka, magistrát však nedávno označil tento termín za nereálny. Konečný termín zatiaľ nie je známy.

Viac k témam: parkovanie, rezidentské parkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavské Nové Mesto sa pripravuje na regulované parkovanie v uliciach Tehelného poľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!