Bratislavský Aupark získal na refinancovanie dlhu úver vo výške 229,5 mil. eur

28. mája 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.5.2021 (Webnoviny.sk) – Investičná skupina Wood & Company získala na refinancovanie dlhu nákupného centra Aupark v Bratislave bankový úver vo výške 229,5 milióna eur patriaci k historicky najvyšším na domácom realitnom trhu.

Financovanie zabezpečí viacero európskych bankových skupín, pričom všetky z nich pôsobia dlhodobo aj na Slovensku,” uvádza spoločnosť v tlačovej správe.

Úver pre Aupark poskytol syndikát šiestich bánk. Medzi nimi Erste Group Bank AG, UniCredit Bank, Komerční banka, Slovenská sporiteľňa, Tatra banka a Raiffeisenlandesbank Niederösterreich-Wien AG.

Celková cena transakcie

Akvizíciu nákupného centra Aupark od spoločnosti Unibail-Rodamco-Westfield (URW) oznámila skupina Wood & Company spolu so svojím joint venture partnerom Tatra Asset Management koncom apríla tohto roka.

Celková cena transakcie predstavuje 450 miliónov eur, pričom kupujúci ku dnešnému dňu získali 60-percentný podiel a zostávajúcich 40 percent prevedú postupne v dohodnutých podieloch v rokoch 2022, 2023 a 2024.

Spoločnosť URW bude pokračovať v správe nehnuteľnosti spolu s Wood & Company, až kým nepríde k úplnému prevzatiu aktíva kupujúcimi,” konštatuje spoločnosť.

Nákupné centrum Aupark poskytuje hrubú prenajímateľnú plochu 59 600 štvorcových metrov s 231 obchodnými jednotkami a viac ako 2 200 parkovacích miest. V roku 2019 evidovalo návštevnosť 11,8 milióna ľudí.

Wood & Company

Wood & Company je investičná skupina, ktorá sa zameriava na poskytovanie transakčného poradenstva, poradenstva v oblasti korporátnych financií, obchodovanie s cennými papiermi a správu aktív.

Spoločnosť má kancelárie v šiestich európskych mestách vrátane centrály v Prahe a oddelenia investičného bankovníctva v Bratislave. Wood & Company ročne zobchoduje akcie v objeme 25 mld. eur.

Aktíva spravované skupinou dosahujú takmer 1 mld. eur, v oblasti zdravotníckeho tovaru, farmaceutického priemyslu, nakladania s odpadmi, nehnuteľností a informačných technológií.

Viac k témam: Aupark Bratislava, dlhy, úver
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavský Aupark získal na refinancovanie dlhu úver vo výške 229,5 mil. eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!