Bratislavský magistrát obnovil výberové konanie na šéfov mestských organizácií, mesto zabezpečí livestream z ich vypočutia

14. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

14.5.2020 (Webnoviny.sk) – Hlavné mesto Bratislava pokračuje vo výberových konaniach na šéfov mestských organizácií. Tie boli dočasne pozastavené z dôvodu pandémie koronavírusu. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa bratislavského magistrátu Katarína Jánošíková.

Výberové konania pozdržala pandémia

“Už v utorok 19. mája sa uskutoční výberové konanie na pozíciu riaditeľa Mestskej knižnice a v piatok 22. mája na pozíciu riaditeľa Múzea mesta Bratislavy,” uviedla hovorkyňa.

Fyzická účasť verejnosti vzhľadom na epidemickú situáciu nie je možná, otázky bude možné klásť online.

“Každý kandidát má na svoju prezentáciu priestor 15 minút. Rovnako 15 minút je vyhradených na otázky výberovej komisie a 15 minút na otázky verejnosti, vrátane pozorovateľov spomedzi poslancov mestského zastupiteľstva,” vysvetlila hovorkyňa a dodala, že zoznam členov výberových komisií, životopisy uchádzačov aj ich prezentácie sa nachádzajú na webstránke mesta v časti Výberové konania vždy sedem dní pred vypočutím.

Zabezpečený livestream

“V oboch prípadoch bude od 12:00 zabezpečený livestream verejnej časti vypočutia kandidátov na webovej stránke https://bratislava.sk/sk/vyberove-konania-clenov-predstavenstiev-mestskych-podnikov-a-organizacii a tiež na youtube kanáli zastupitelstvo sk,” doplnila hovorkyňa.

Aktuálne trvá zverejnenie inzerátov a lehota na podávanie žiadostí o zaradenie do výberového konania na ďalšie dve pozície v pôsobnosti mesta.

Do 19. mája je možné sa prihlásiť do výberu na pozíciu riaditeľa Mestského ústavu ochrany pamiatok a do 1. júna do výberového konania na pozíciu náčelník Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy.

Viac k témam: livestream, online, verejné vypočutie, výberové konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavský magistrát obnovil výberové konanie na šéfov mestských organizácií, mesto zabezpečí livestream z ich vypočutia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!