Bratislavský Volkswagen bude zrejme vyrábať novú generáciu Passatov a Superbov

1. júla 2020 Automobilový priemyseľ

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.7.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 1. júla, 15:42

Bratislavskému Volkswagenu zrejme pribudne lukratívna výroba. Všetko totiž nasvedčuje tomu, že po medializovanom rozhodnutí nemeckej automobilky nepostaviť zamýšľanú novú továreň v Turecku smeruje výroba novej generácie Passatov a Superbov práve na Slovensko. Podľa zdrojov portálu Automotive News z prostredia automobilky Volkswagen je pritom o tomto presune už rozhodnuté.

“Volkswagen bude teraz vyrábať novú generáciu Passatu a Superbu vo svojom závode v Bratislave,” uvádza portál s odvolaním sa na spomínané zdroje. O takomto riešení sa pritom špekuluje už mesiace.

Rozhodnutie je vraj definitívne

Volkswagen totiž svoje rozhodnutie ohľadom novej tureckej fabriky, ktorá sa mala stať domovom výroby práve pre spomínané Passaty aj Superby, počas predchádzajúcich mesiacov niekoľkokrát odložil pre turecké vojenské operácie v Sýrii. Vždy sa pritom ako alternatíva vybudovania tureckej továrne spomínalo práve presunutie výroby Passatov a Superbov na Slovensko.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Samotný bratislavský Volkswagen sa k prípadným novým výrobám aj v rámci korporátnych pravidiel nevyjadruje. “Prosíme o pochopenie, že potenciálne prideľovanie produktov v rámci koncernu zásadne nekomentujeme,” uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa spoločnosti Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.

Hoci samotná automobilka ešte o upustení od plánov na výstavbu novej továrne v Turecku oficiálne neinformovala, rozhodnutie je už zrejme definitívne. Informovala o ňom aj nemecká agentúra DPA s odvolaním sa na zatiaľ neoficiálne oznámenie zo strany spoločnosti.

Prepad dopytu po nových autách

Tentokrát sa však už v správach vojenské aktivity Turecka v odôvodnení rozhodnutia nespomínajú. Dôvodom má byť prepad dopytu po nových autách v dôsledku pandémie koronavírusu.

Volkswagen mal podľa pôvodného plánu vybudovať nový závod v Manise na západnom pobreží Turecka za 1,3 miliardy eur. Výrobu v ňom plánoval spustiť už v roku 2022 s ročnou kapacitou 300-tisíc vozidiel. Do nového multibrandového závodu sa mala presťahovať práve aj výroba novej generácie Passatu a Superbu.

Turecká fabrika mala zároveň nahradiť produkciu automobilky Volkswagen v nemeckom Emdene, ktorá od roku 2022 prejde úplne na výrobu elektrických vozidiel.

Viac k témam: automobilový priemysel, Ekonomické dopady koronavírusu, ekonomický pokles, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavský Volkswagen bude zrejme vyrábať novú generáciu Passatov a Superbov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!