Británia začala s testovaním novej „korona aplikácie“. Nesleduje ľudí, ale vírus

14. augusta 2020 Informatika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

14.8.2020 (Webnoviny.sk) – Veľká Británia vo štvrtok začala s testovaním novej aplikácie pre smartfóny, ktorej cieľom je prispieť k boju proti šíreniu nového koronavírusu.

Podobnú technológiu používajú aj v Nemecku a Írsku

Ministerstvo zdravotníctva a sociálnej starostlivosti uviedlo, že novinku najprv otestujú na ostrove Wight a nasledovať bude londýnsky obvod Newham.

Viac o téme: Koronavírus

Na projekte sa podieľali experti na ochranu súkromia a tiež spoločnosti Apple a Google. Podobnú technológiu používajú aj v Nemecku a Írsku.

“Využíva najmodernejšiu bezpečnostnú technológiu a je navrhnutá s ohľadom na ochranu súkromia, takže nesleduje ľudí, ale vírus,” vyjadrilo sa ministerstvo.

Mobilná aplikácia spolupracuje s programom NHS

Aplikácia využíva bluetooth a zameriava sa na to, kedy bol majiteľ telefónu v blízkosti nakazeného človeka, ktorý mal pozitívny test na vírus. Neukladá pritom osobné údaje, ako sú mená, adresy či dátum narodenia.

Aplikácia spolupracuje s programom Národnej zdravotnej služby (NHS) a podľa úradov by bolo najefektívnejšie, ak by si ju nainštalovalo čo najviac ľudí.

Vidia to ako kľúčový bod k návratu ľudí k bežnému životu, aký viedli pred vypuknutím pandémie.

Viac k témam: aplikácia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia začala s testovaním novej „korona aplikácie“. Nesleduje ľudí, ale vírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!