Briti prečkali vrchol pandémie v krajine na webe a častejšie aj dlhšie telefonovali

28. júna 2020 Informatika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.6.2020 (Webnoviny.sk) – Používatelia internetu v Británii počas obmedzenia pohybu pre pandémiu koronavírusu strávili online rekordný čas. Vyplýva to z novej správy britského telekomunikačného úradu Ofcom.

Počas kulminácie pandémie ochorenia COVID-19 v apríli používatelia internetu v krajine strávili každý deň v priemere štyri hodiny a dve minúty online, čo bolo o 37 minúť viac ako v januári.

Najviac boli na internete mladí ľudia vo veku 18 až 24 rokov, a to v priemere päť hodín a štyri minúty denne. Informuje o tom portál news.sky.com.

Hoci obyvatelia Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska strávili viac času online, podľa zistení Ofcomu len veľmi málo ľudí, ktorí v minulosti internet nepoužívali, ho začali používať len preto, že nemohli ísť von.

Správa Ofcomu zároveň konštatuje, že Briti počas obmedzení pohybu častejšie používali mobilné telefóny, a tiež zaznamenali dlhšie hovory.

Počet hovorov stúpol o 30 percent a priemerná dĺžka hovoru vzrástla z troch na sedem minút.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Briti prečkali vrchol pandémie v krajine na webe a častejšie aj dlhšie telefonovali © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!