Britom hrozí nedostatok ovocia a zeleniny, Francúzsko by malo povoliť nákladnú dopravu

21. decembra 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.12.2020 (Webnoviny.sk) – Britská sieť supermarketov Sainsbury’s varovala, že v priebehu niekoľkých dní sa v regáloch môže začať prejavovať nedostatok ovocia a zeleniny, ak Francúzsko nezruší zákaz cestovania, ktorý prijalo pre obavy z novej formy koronavírusu šíriacej sa v juhovýchodnom Anglicku.

Spoločnosť Sainsbury’s, ktorá je druhým najväčším maloobchodným reťazcom v Británii, uviedla, že nastane nedostatok takých produktov, ako je hlávkový šalát a karfiol, ak sa dopravné zväzky s európskym kontinentom rýchlo neobnovia. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Koronavírus

“Ak sa nič nezmení, začneme vidieť medzery v zásobovaní hlávkovým šalátom, karfiolom, brokolicou a citrusovými plodmi, pretože všetko toto sa v terajšom ročnom období importuje z kontinentu,” uviedol maloobchodný reťazec.

Zástupca generálneho riaditeľa Konfederácie britského priemyslu (CBI) Joshua Hardie vyhlásil, že je “nevyhnutné”, aby sa zákaz nákladnej dopravy zrušil. “Lockdowny + brexit + dodatočné prekážky na hraniciach sú neriešiteľnou rovnicou”, napísal na Twitter.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, ovocie, zákaz cestovať, zelenina
Zdroj: Webnoviny.sk – Britom hrozí nedostatok ovocia a zeleniny, Francúzsko by malo povoliť nákladnú dopravu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!