Brutálny útok nožom v anglickom Readingu, traja ľudia zomreli a ďalší sú vážne zranení (video)

21. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.6.2020 (Webnoviny.sk) – Traja ľudia zomreli a traja utrpeli vážne zranenia po tom, čo ich v sobotu v parku v anglickom meste Reading napadol útočník s nožom. Na mieste incidentu zatkli 25-ročného muža z mesta. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Incident sa stal v sobotu okolo 19:00 miestneho času (20:00 stredoeurópskeho letného času) v parku Forbury Gardens. Podľa jedného zo svedkov sa muž pohyboval medzi skupinami ľudí a usiloval sa ich pobodať.

Svedkovia incidentu sa majú ozvať polícii

Polícia informovala, že prípad nevyšetruje ako teroristický čin, no na miesto privolali aj príslušníkov protiteroristickej jednotky.

Ian Hunter z Thames Valley Police uviedol, že v súvislosti s útokom nehľadajú ďalších ľudí. Policajti však podľa jeho slov “majú otvorenú myseľ, pokiaľ ide o motiváciu k incidentu”.

Polícia požiadala verejnosť, aby sa ľudia ozvali, ak majú útok zachytený na videu, a nezverejňovali zábery z incidentu na internete.

Útočník bol zrejme Líbyjčan

Zdroje z oblasti bezpečnosti pre BBC uviedli, že muž, ktorého zatkli na základe podozrení z vraždy, je zrejme Líbyjčan. Muž bol v minulosti vo väzení za relatívne nezávažný trestný čin.

Niekoľko hodín pred útokom sa v parku uskutočnil protest hnutia Black Lives Matter. Podľa polície s ním incident nesúvisí.

K útoku sa vyjadrilo viacero politikov

Viacero politikov už vyjadrilo smútok i rozhorčenie nad útokom. Premiér Boris Johnson uviedol, že myslí na “všetkých, ktorých postihol tento hrozný incident v Readingu” a poďakoval sa záchranným službám, ktoré tam zasahovali.

Ministerka vnútra Priti Patel sa zase vyjadrila, že je “hlboko znepokojená” a v neskoršom vyhlásení incident odsúdila ako “nezmyselný útok na ľudí, ktorí si jednoducho užívajú sobotný večer s rodinou a priateľmi”.

Viac k témam: úmrtie, útok nožom, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Brutálny útok nožom v anglickom Readingu, traja ľudia zomreli a ďalší sú vážne zranení (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!