Bude Pellegrini šéfovať strane Smer-SD? Fico mu vraj dal ponuku

10. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

10.6.2020 (Webnoviny.sk) – Člen predsedníctva strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ladislav Kamenický potvrdil informáciu, že predseda strany Robert Fico dal ponuku podpredsedovi strany Petrovi Pellegrinimu na post šéfa Smeru-SD.

Chcel silnú ľavicovú stranu

„Áno, je to pravda,“ uviedol Kamenický. Podľa neho je teraz dôležité, aby sa uskutočnilo stretnutie obidvoch aktérov a dohodli sa podmienky.

Robert Fico doteraz odmietal, že by odišiel z čela strany. Hovoril, že chce viesť silnú opozičnú ľavicovú stranu. Tvrdil, že nemá kam odísť.

„Najlepšie riešenie by bolo, aby sa strana opäť zjednotila. Verím, že k takejto dohode príde. Predseda Fico podal ruku, ktorú pán Peter Pellegrini neprijal, teraz je tu nová ponuka na stole a treba sa k nej vyjadriť,“ poznamenal Kamenický.

Vplyv v Smere-SD

Kedy by sa mal uskutočniť snem Smeru-SD, nevedel Kamenický povedať. Podľa neho by sa tak malo stať vtedy, keď bude pripravený.

Informáciu o ponuke Fica priniesol ako prvý portál Pluska.sk. Fico si chce ponechať v Smere-SD vplyv ako predseda Nadácie Alexandra Dubčeka.

Pellegrini v uplynulých týždňoch prejavil ambíciu vymeniť Fica na čele strany. Hovoril, že o svojej budúcnosti v Smere-SD sa rozhodne do konca júna.

Viac k témam: podpredseda strany Smer-SD, predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Bude Pellegrini šéfovať strane Smer-SD? Fico mu vraj dal ponuku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!