Búrky hrozia na viac ako polovici Slovenska, meteorológovia vydali aj výstrahu pred horúčavami (foto)

28. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.6.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 1. stupňa pred búrkami vo všetkých okresoch Košického kraja a aj v Banskobystrickom, Prešovskom a niektorých okresoch Žilinského kraja, ktorá potrvá od 12.00 do 20.00.

„V Košickom kraji je zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 65 – 85 km/h,“ uvádzajú meteorológovia.

Intenzita sprievodných javov je podľa SHMÚ v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, akými sú stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov a podjazdov.

Zároveň vydali meteorológovia výstrahu pred vysokými teplotami, ktorá platí pre západnú časť Trnavského a Nitrianskeho kraja a väčšinu Bratislavského kraja. Teplota v týchto okresoch môže v nedeľu vystúpiť až na 33 stupňov Celzia. Výstraha platí od 14.00 hod. do 18.00 hodiny.

Viac k témam: búrka, horúčavy, počasie, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Búrky hrozia na viac ako polovici Slovenska, meteorológovia vydali aj výstrahu pred horúčavami (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!