Bývalí policajti sú odsúdení zo sfalšovania dôkazov proti investigatívnemu novinárovi

28. mája 2021 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.5.2021 (Webnoviny.sk) – Piatich bývalých ruských policajtov v piatok uznali za vinných v súvislosti s obvineniami zo sfalšovania dôkazov proti investigatívnemu novinárovi v roku 2019.

Ivana Golunova z nezávislého spravodajského webu Meduza zatkli v Moskve pre držbu drog, čo on odmietol ako podvod. Tvrdil pritom, že drogy, ktoré našli v jeho batohu a byte, tam podstrčili policajti ako odplatu za jeho vyšetrovanie korupcie v moskovskej polícii.

Obvinenia voči nemu po masových protestoch proti zneužívaniu moci zo strany polície a vyfabrikovaným kauzám, v rámci ktorých policajti zatýkajú stúpencov opozície, po niekoľkých dňoch stiahli. Golunov a jeho kolegovia odvtedy tlačili na stíhanie jednotlivcov zodpovedných za jeho zatknutie.

Moskovský mestský súd bývalých policajtov uznal za vinných zo zneužívania právomoci, falšovania dôkazov a držby drog. Všetci okrem jedného obvinenia odmietli. Bývalí policajti, ktorí boli od zadržania v januári 2020 vo väzbe, dostali tresty odňatia slobody v trvaní od päť do 12 rokov. Súd im tiež nariadil zaplatiť Golunovovi odškodné.

Viac k témam: drogy, korupcia, ruská polícia, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalí policajti sú odsúdení zo sfalšovania dôkazov proti investigatívnemu novinárovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!