Centrum právnej pomoci začne fungovať v takmer bežnom režime, oznámila ministerka Kolíková

31. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

31.5.2020 (Webnoviny.sk) – Centrum právnej pomoci bude od 1. júna fungovať v takmer bežnom režime. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informovala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

V dôsledku uvoľňovania epidemiologických opatrení sa pre širšiu verejnosť opätovne otvoria kancelárie a konzultačné pracoviská. V centre nájdu pomoc ľudia, ktorí si pre nedostatok peňazí nemôžu dovoliť služby právnikov.

Civilné veci a osobný bankrot

Riaditeľka centra Zuzana Kubovičová vo videu priblížila, že väčšie kancelárie v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Žiline, Nitre a Prešove ponúknu každý pondelok a stredu pomoc ľuďom v civilných veciach a osobnom bankrote.

V menších kanceláriách v Komárne, Svidníku, Trenčíne, Trnave, Tvrdošíne, Humennom, Žiari nad Hronom, Rimavskej Sobote a Liptovskom Mikuláši budú ponúkať každý pondelok pomoc v civilných veciach a každú stredu pomoc s osobným bankrotom.

„Stále uprednostňujeme, aby sa klienti objednali s tým, že konzultačné dni už vraciame do pôvodného stavu,” uviedla Kubovičová. Objednať sa je možné na: www.centrumpravnejpomoci.sk/rezervacia-terminu alebo na infolinke 0605 105 100.

Otvárajú aj konzultačné pracoviská

„Každý pondelok a stredu sú konzultačné dni. Čo sa týka kontroly žiadostí, klienti už môžu centrá navštíviť bez toho, aby sa objednali, a to každý utorok a štvrtok,” doplnila riaditeľka centra.

Ako ďalej ozrejmila, zároveň priebežne otvárajú aj konzultačné pracoviská, pričom počas mesiaca budú zverejňovať termíny konzultácií na týchto pracoviskách.

„Akonáhle sa ich dozvieme, tak budú zverejnené. Je veľmi dôležité dodržiavať všetky nariadenia, ako napríklad rozostupy dva metre od seba a dodržiavať všetku hygienu a nosenie rúšok,” dodala Kubovičová.

Bližšie informácie je možné nájsť na www.centrumpravnejpomoci.sk.

Viac k témam: Centrum právnej pomoci (CPP)
Zdroj: Webnoviny.sk – Centrum právnej pomoci začne fungovať v takmer bežnom režime, oznámila ministerka Kolíková © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!