Česká vláda nepožiada o predĺženie núdzového stavu, rúška budú povinné asi len vo vnútri

10. mája 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

10.5.2020 (Webnoviny.sk) – Česká vláda nepožiada o predĺženie núdzového stavu, mohol by tak skončiť už 17. mája, povedal premiér Andrej Babiš v diskusnej relácii Partie. V pondelok by mala vláda rokovať o rúškach. Podľa ministra vnútra Jana Hamáčka zvažuje, že budú povinné len vo vnútorných priestoroch.

Vyše milióna otestovaných

Minister tiež zdôraznil, že Česko nepatrí ku krajinám, ktoré málo testujú. Použilo milión rýchlotestov na protilátky aj klasické testy. Celkový počet testovaných sa blíži k 1,5 miliónu, informuje portál iDNES.cz.

Viac o téme: Koronavírus

Opatrenia sa majú uvoľniť už od pondelka, znovu sa otvoria kiná aj divadlá. V hľadiskách ale bude možné obsadiť len každý druhý rad a popcorn si v kinách nekúpite.

Pri konzumácii v reštauráciách nebude nutné mať nasadené rúško. Spresňujú sa aj nároky na kaderníctva a školy. Zmeny predstavili ministri v piatok.

Hygienici zvládli situáciu

Premiér Babiš v relácii tiež priznal, že začiatok krízy sprevádzali problémy a chýbala koordinácia. Zároveň však pochválil hygienické stanice za zvládnutie vypätej situácie.

Schodok štátneho rozpočtu bude však najvyšší v histórii. Stovky až tisícky firiem tiež avizujú, že aj po uvoľnení preventívnych opatrení už neotvoria. Ide najmä o reštaurácie. Počet pozitívne testovaných v Českej republike stúpol na 8 095, zomrelo 276 ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk – Česká vláda nepožiada o predĺženie núdzového stavu, rúška budú povinné asi len vo vnútri © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!