Českí hokejisti už poznajú meno nástupcu Miloša Říhu, reprezentáciu povedie 41-ročný kouč

5. júna 2020 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.6.2020 (Webnoviny.sk) – Novým trénerom českej hokejovej reprezentácie sa stal Filip Pešán. Iba 41-ročný kouč na tomto poste už oficiálne nahradil Miloša Říhu, ktorý viedol národný tím dve sezóny. Nového kouča v piatok potvrdil výkonný výbor Českého hokeja. Informuje o tom web hokej.cz.

Česi súpermi Slovákov na MS

Pešán doteraz pracoval viac ako jednu dekádu na rôznych pozíciách v severočeskom klube Bílí Tygři Liberec. Jeho asistentmi budú Martin Straka a Jaroslav Špaček, generálnym manažérom bude Petr Nedvěd.

Vrcholom sezóny 2020/2021 budú v jari 2021 majstrovstvá sveta v lotyšskej Rige a bieloruskom Minsku.

Česi budú súpermi Slovákov v základnej A-skupine v Minsku, v rovnakej časti turnaja sú aj Rusi, Švédi, Švajčiari, Dáni, Briti a domáci Bielorusi.

Hokejový výber ČR do 20 rokov povedie Karel Mlejnek, osemnástku bude mať na starosti Jakub Petr. Ženskú reprezentáciu v ďalšej sezóne bude koučovať Tomáš Pacina.

Nikto z extraligy nevypadne

Výkonný výbor Českého hokeja tiež v piatok rozhodol o tom, že v sezóne 2020/2021 z najvyššej súťaže nezostúpi ani jeden jej účastník, zároveň však bude otvorená pre víťaza druhej ligy, ak splní licenčné podmienky.

V ročníku 2021/2022 bude mať česká extraliga až 15 účastníkov – posledný tím z nej zostúpi priamo a kluby na 11. až 14. mieste čaká nadstavba. Jej najhorší účastník si zahrá baráž s víťazom II. ligy.

“Síce nie som zástanca týchto modelov, ale som presvedčený, že sme urobili správne rozhodnutie a plne si za ním stojíme. Ide nám len o ekonomickú ochranu klubov,” povedal predseda Českého hokeja Tomáš Král podľa webu hokej.cz.

Viac k témam: česká hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Českí hokejisti už poznajú meno nástupcu Miloša Říhu, reprezentáciu povedie 41-ročný kouč © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!