Cestovatelia z Európy mieria na leto najmä do Španielska, Slováci skôr do Grécka

7. júna 2021 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

7.6.2021 (Webnoviny.sk) – Európski cestovatelia sa tento rok v lete rozhodli hlavne pre španielske destinácie. Vyplýva to z dát spoločnosti Kiwi.com, ktorá v apríli a máji zaznamenala viac ako 40 miliónov vyhľadávaní ciest do Španielska, a to na obdobie od tohtoročného júna do septembra.

Slováci v rovnakom období najčastejšie vyhľadávali cesty do Grécka, nasledovalo Španielsko a Taliansko. Španielsko dominuje v počte rezervácií naprieč Európou, na druhej priečke sa umiestnilo Taliansko, ďalej Grécko, Francúzsko a Portugalsko.

Vyhľadávané destinácie

V porovnaní so Španielskom sú počty vyhľadávaní iných stredomorských krajín v rovnakom období podstatne nižšie.

Taliansko a Grécko zaznamenali zhodne po 23 miliónoch vyhľadávaní, Francúzsko celkovo 20 miliónov, Portugalsko 14 miliónov a Turecko celkovo 12 miliónov vyhľadávaní.

Viac o téme: Koronavírus

Dáta Kiwi.com naznačujú, že medzi európske národy, ktoré aktuálne najčastejšie vyrážajú do Španielska, patria Francúzi, Česi, Taliani, Nemci a Angličania. V priemere minú za cestu uskutočnenú v rozmedzí dvoch týždňov okolo 308 eur.

Cestovateľské obmedzenia

Cestovateľské obmedzenia, ktoré priniesla pandémia, dlhodobo vplývajú na záujem o dovolenku na Slovensku,“ vysvetľuje riaditeľka Customer Experience v Kiwi.com Eliška Řezníček Dočkalová.

So stabilizáciou situácie v Európe a blížiacimi sa prázdninami rastie záujem o typické letné destinácie ako sú Grécko, Španielsko, Taliansko alebo aj Francúzsko a Portugalsko.

Slovenskí cestovatelia majú podľa nej možnosť vycestovať do Stredomoria dokonca za výhodné ceny, keďže celkovo sa ceny leteniek držia stále nízko.

Kombinácie letov

Spoločnosť Kiwi.com bola založená v roku 2012 Oliverom Dlouhým a Jozefom Képesim. Travel-tech spoločnosť umožňuje užívateľom kombinovať lety a pozemnú dopravu s viac než 800 dopravcami, vrátane tých, ktorí spolu štandardne nespolupracujú.

Na Kiwi.com sa denne uskutoční cez 100 miliónov vyhľadávaní. Spoločnosť celosvetovo zamestnáva 2 000 ľudí.

Viac k témam: cestovanie, cestovanie covid-19, cestovné obmedzenia, Koronavírus, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestovatelia z Európy mieria na leto najmä do Španielska, Slováci skôr do Grécka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!