Chára je už 13 dní chorý zo smrti Floyda a priznáva, že ako cudzinec mal problémy adaptovať sa

7. júna 2020 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

7.6.2020 (Webnoviny.sk) – Zdeno Chára v piatok spolu so stovkami ľudí pochodoval ulicami mestečka Brookline, aby jasne vyjadril svoj postup v boji proti rasovej neznášanlivosti v Spojených štátoch amerických.

Dlhoročný kapitán hokejistov Bostonu Bruins sa pridal k ďalším športovcom z tohto mesta, basketbalistom Jaylenovi Brownovi, Marcusovi Smartovi aj Enesovi Kanterovi, ktorí rovnako protestovali voči brutálnemu policajnému zásahu pri zatýkaní Afroameričana Georgea Floyda. Ten neskôr podľahol zraneniam pri prevoze do nemocnice.

Rasizmus nemá na svete miesto

“Stojím za čiernou komunitou. Na životoch týchto ľudí záleží. Už 13 dní som chorý z vraždy Georgea Floyda. Premýšľam o tom, čo sa stalo a hľadám vhodné slová. Stále s tým vnútorne bojujem. Rasizmus na tomto svete nemá svoje miesta,” skonštatoval Zdeno Chára na svojom instagramovom profile.

Viac o téme: Zabitie Georga Floyda – protesty v USA

Chára priznal, že aj on mal ako cudzinec problémy adaptovať sa po príchode do Severnej Ameriky. Zároveň však dodal, že to nebolo pre farbu pleti.

View this post on Instagram For the last 13 days I have been sick about George Floyd’s murder. I have taken time to think and listen. Time to find bravery and time to try to find the right words, though I’ll admit I’m still struggling. First thing is first and let me be clear: I stand with the Black community. Black Lives Matter. There is no room in this world for racism. Period. Sure, I’ve dealt with my own share of adversity as an outsider living in this country but I recognize my challenges were not made harder, or impossible, because of the color of my skin. I will never know what it’s like to walk down a street and feel unsafe. No one should have to experience that feeling. We have to take better care of each other and respect each other. Equality must be a priority. Anything less is unacceptable. I learned a lot yesterday and had good, honest conversations. Not only did we take steps in a walk but we made strides in learning and educating together. But it doesn’t stop there. I will continue to stand – and walk – with you. I have your back. Zdeno Chara A post shared by Zdeno Chara (@zeechara33) on Jun 6, 2020 at 7:01am PDT

“Nikdy nebudem vedieť, aké je to ísť ulicou a necítiť sa bezpečne. Nikto by to nemal zažívať. Musíme načúvať jeden druhému a vzájomne si prejavovať úctu. Rovnosť medzi ľuďmi musí byť priorita. Čokoľvek iné je neprijateľné,” doplnil 43-ročný veterán v službách víťaza základnej časti v dosiaľ neukončenej sezóne 2019/2020.

Pri pochodoch to nesmie skončiť

Chára dodal, že z nenásilného pochodu proti rasizmu má dobrý pocit. “Obohatilo ma to. Nielen že som sa stretol s ľuďmi s jasným postojom, ale spolu sme aj konverzovali a vzájomne sa niečo naučili. V tomto bode to však nesmie skončiť. Budeme v tom pokračovať,” reagoval víťaz Stanleyho pohára z roku 2011 a dvojnásobný strieborný medailista z MS.

Portál Boston.com rovnako uvádza, že Chárov dlhoročný spoluhráč v tíme “Medveďov” Patrice Bergeron venoval 50 000 USD pre skupiny bojujúce za sociálnu spravodlivosť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protesty v USA po smrti Georga Floyda (fotografie)

Viac k témam: Zabitie Georgea Floyda – protesty v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Chára je už 13 dní chorý zo smrti Floyda a priznáva, že ako cudzinec mal problémy adaptovať sa © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!