Chystáte sa na hory? Turistiku radšej odložte, meteorológovia varujú pred silným vetrom

4. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

4.6.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách v Popradskom okrese, ktorá bude trvať od piatkovej polnoci do 19:00. V Popradskom okrese očakávajú meteorológovia na horách v polohách nad 1500 metrov miestami vietor s rýchlosťou 110 až 135 kilometrov za hodinu.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale predstavuje možné nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pešiu turistiku a horolezectvo.

Meteorológovia vydali pre okres Poprad aj výstrahu 1. stupňa pred búrkami, ktorá bude platiť od piatka 10:00 do 20:00.

V okrese je síce malá pravdepodobnosť búrok s krúpami, ale s dažďom môžu byť spojené krátkodobé a intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra dosiahnu rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Pri búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt stekania vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov a podjazdov.

Viac k témam: hory, meteorológia, silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Chystáte sa na hory? Turistiku radšej odložte, meteorológovia varujú pred silným vetrom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!