Čína zakázala pre koronavírus vstup cudzincov do krajiny, zákaz sa vzťahuje i na Slovákov s vízami

17. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

17.8.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) upozorňuje slovenských občanov a cestujúcu verejnosť na dočasný zákaz vstupu do Čínskej ľudovej republiky (ČĽR). Rezort diplomacie o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke.

Opatrenie sa vzťahuje aj na ľudí s vízami

Opatrenie je zavedené v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 a vzťahuje sa na cudzích štátnych príslušníkov, ktorí sú držiteľmi víz a povolení na pobyt v určitej kategórií do ČĽR. Obmedzenie sa týka tiež držiteľov podnikateľského cestovného povolenia Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce – APEC Business Travel Card.

„Cudzí štátni príslušníci prichádzajúci do Čínskej ľudovej republiky z humanitárnych dôvodov, alebo s cieľom vykonávať nevyhnutné ekonomické, obchodné vedecké či technologické aktivity, budú môcť i naďalej požiadať o vízum na veľvyslanectvách alebo konzulátoch ČĽR vo svete. Vízum udelené po 28. marci umožní vstup do krajiny a nebudú sa naň vzťahovať vyššie uvedené obmedzenia,” ozrejmilo ministerstvo.

Občania Slovenska musia vypísať zdravotné vyhlásenie

Slovenskí občania s platnými povoleniami na pobyt v ČĽR pre prácu, osobné záležitosti, alebo zlúčenie rodiny, môžu bezplatne požiadať o čínske víza na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave.

Od žiadateľov sa vyžaduje, aby podpísali tlačivo zdravotného vyhlásenia, týkajúce sa žiadosti o vízum a dodržiavali opatrenia na prevenciu epidémie prijaté miestnymi vládami ČĽR po vstupe do krajiny.

Viac k témam: Čína, Koronavírus, zákaz vstupu do krajiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína zakázala pre koronavírus vstup cudzincov do krajiny, zákaz sa vzťahuje i na Slovákov s vízami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!