Cyklisti poznajú kalendár na ďalší rok, Tour de France má odštartovať už koncom júna

29. júla 2020 Cyklistika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

29.7.2020 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná cyklistická únia (UCI) zverejnila kalendáre podujatí na rok 2021 a Tour de France v nich figuruje o týždeň skôr oproti pôvodnému zámeru. Najslávnejšie etapové preteky sa mali pôvodne konať v termíne 2.- 25. júla 2021, ale po novom sa uskutočnia od 26. júna do 18. júla.

Dôvodom bolo prekrývanie termínov s olympijskými pretekmi s hromadným štartom v Tokiu, ktoré sú naplánované v dňoch 24., 25. a v elitnej mužskej kategórii 28. júla. To všetko je podmienené vývojom epidemiologickej situácie s ochorením COVID-19.

Tour možno začne v Bretónsku

Zatiaľ nie je isté, či sa budúcoročná Tour de France rozbehne v dánskej metropole Kodaň alebo sa tzv. Grand Départ bude sťahovať niekam inam.

Dánski organizátori totiž nesúhlasia s posunutím začiatku TdF na koniec júna, keďže v Kodaní sa ešte 28. júna podľa plánu bude hrať zápas vyraďovacej fázy ME 2021 vo futbale.

V tejto súvislosti francúzske periodikum Le Télégramme informovalo, že Tour sa zrejme začne tromi etapami v Bretónsku.

UCI zverejnila aj nové dátumy v roku 2021 pre preteky Okolo Španielska. Aj populárna Vuelta sa začne o týždeň skôr ako sa pôvodne plánovalo, uskutoční sa v dňoch 14. augusta – 5. septembra 2021.

Giro v pôvodnom termíne

Úvodné podujatie tzv. Grand Tour Giro d´Italia sa vracia do pôvodného májového termínu, jazdiť sa má v dňoch 8.- 30. mája 2021.

Najznámejšie jarné monumentálne klasiky Okolo Flámska a Paríž Roubaix sa majú konať 4., resp. 11. apríla, záver klasikárskej sezóny na Okolo Lombardska má určený termín 9. októbra.

Celkovo kalendár elitného seriálu UCI WorldTour 2021 má obsahovať 35 pretekov s tradičným štartom 19.- 24. januára na Santos Tour Down Under v Austrálii, záver obstará 14.- 19. októbra čínske etapové podujatie Okolo Kuang-si.

Súťažiť sa bude v 12 krajinách štyroch kontinentov. Na zaradenie do kalendára UCI druhý rok po sebe nereflektovali organizátori pretekov Amgen Okolo Kalifornie, kde je Peter Sagan historickým lídrom v počte víťazných etáp so 17 triumfami. Chýbať bude aj britská klasika Prudential RideLondon-Surrey Classic.

Viac k témam: UCI WorldTour
Zdroj: Webnoviny.sk – Cyklisti poznajú kalendár na ďalší rok, Tour de France má odštartovať už koncom júna © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!