Cyklistika na Liptove bude bezpečnejšia, projekt má vyriešiť problémový úsek

1. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.8.2020 (Webnoviny.sk) –
Bezpečnosť cyklistov na Liptove bude vyššia. Oblastná organizácia rieši problémový úsek v okrajovej časti Liptovského Mikuláša v lokalite Ondrašová v smere na Tatralandiu. Projektová dokumentácia by mala byť dokončená ešte v tomto roku a následne bude organizácia žiadať o vydanie stavebného povolenia.
Projektovú dokumentáciu na úsek Liptovská Ondrašová – Liptovský Trnovec zrealizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov aj vďaka dotácii Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 31-tisíc eur.

Horské terény sú dobre značené

Liptovské horské terény sú dobre značené. Cyklisti to však vo vybraných úsekoch, najmä popri cestách, majú niekedy ťažšie – nebezpečenstvo zrážky s vozidlom sú tu na dennom poriadku.
Svojimi aktivitami sa snažíme zlepšiť proces prípravy Vážskej cyklomagistrály, resp. okruhu okolo Liptovskej Mary a Cesty okolo Tatier. Tieto trasy môžu výrazne zlepšiť podmienky pre bicyklovanie a hlavne bezpečnosť občanov regiónu aj dovolenkárov. Za posledný rok a pol sa nám v spolupráci s mestom Liptovský Mikuláš a Ružomberok podarilo dohodnúť prípravu štúdie cyklodopravných trás prechádzajúcich regiónom, ktorú zabezpečuje Žilinský samosprávny kraj. Štúdia bude čoskoro odovzdaná. Okrem toho sme zoskupili obce, ktorými bude prechádzať budúca trasa do združení. Tieto združenia nám zabezpečia zvýšenie efektivity pri projektovej príprave,” povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Ján Blcháč.

Budujú plnohodnotný cyklistický región

Vzhľadom na stovky kilometrov trás v prírode, množstvo atrakcií lemujúcich okolie trás a možnosti športového vyžitia s rozvojom cykloturistiky a regionálnej cyklodopravy rastie aj tlak na bezpečnosť. „Za najdôležitejšiu vec rozhodne považujeme skoré začatie prác na príprave projektovej dokumentácie na úsek Liptovská Ondrašová – Liptovský Trnovec. Náklady na túto projektovú dokumentáciu pôjdu z rozpočtu našej oblastnej organizácie. Projektová dokumentácia bude vyhotovená ešte v tomto roku a následne sa začneme pracovať na stavebnom povolení,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Darina Bartková.
Potenciál Liptova ako cykloregiónu je neodškriepiteľný. “Nerobíme len marketing, skutočne sa snažíme budovať plnohodnotný cyklistický región s kvalitnou a funkčnou infraštruktúrou. Postupne prehodnocujeme prístup k značeniu cyklotrás a školíme si vlastných značkárov, aby boli trasy v dobrom stave, ale tiež pracujeme na regionálnych cykloprojektoch a usilujeme sa budovať bezpečnejšiu sieť našich cyklotrás,“ uzavrel cyklokoordinátor Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Andrej Medla.

Viac k témam: cyklistika
Zdroj: Webnoviny.sk – Cyklistika na Liptove bude bezpečnejšia, projekt má vyriešiť problémový úsek © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!