De Bruyne sa vo finále Ligy majstrov zranil, pre zlomeninu nosa a očnice možno príde o ME (video)

30. mája 2021 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

30.5.2021 (Webnoviny.sk) – Smutný koniec klubovej sezóny má za sebou belgický futbalový reprezentant Kevin de Bruyne z anglického klubu Manchester City.

Dvadsaťdeväťročný futbalista totiž v sobotňajšom finálovom súboji Ligy majstrov 2020/2021 v portugalskom Porte proti inému anglickému tímu FC Chelsea, v ktorom The Citizens prehrali 0:1, utrpel zlomeninu nosa a očnice.

Doplatil na kolíziu s nekompromisným obrancom súpera Antoniom Rüdigerom, po ktorom musel v 60. min opustiť hraciu plochu a nahradil ho Gabriel Jesus. Rüdiger, ktorý duel absolvoval v ochrannej maske, dostal za svoj zákrok žltú kartu.

De Bruyne je už preč z nemocnice

“Ahojte všetci, som späť z nemocnice,” napísal De Bruyne v nedeľu na svojom twitteri. “Moja diagnóza je zlomenina nosovej kosti a fraktúra ľavej očnice. Teraz sa cítim dobre. Stále som však sklamaný zo včerajška, no my sa vrátime,” doplnil.

Môže prísť o účasť na Eure

De Bruyne mieril do útrob portského Štadióna Draka so slzami na tvári. Do štartu majstrovstiev Európy už zostávajú necelé dva týždne a on môže prísť o účasť na Eure. Belgičania sú súčasťou základnej B-skupiny a ich súpermi budú postupne Rusi, Dáni a Fíni.

Viac k témam: Liga majstrov 2020/2021, zranenie
Zdroj: Webnoviny.sk – De Bruyne sa vo finále Ligy majstrov zranil, pre zlomeninu nosa a očnice možno príde o ME (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!