Demitra a Halák získali poctu odborníkov NHL, Cháru predbehol iba legendárny Patrick Roy

24. mája 2020 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.5.2020 (Webnoviny.sk) – V hlasovaní o najlepších hráčov modernej histórie NHL s jednotlivými číslami dostali okrem Mariána Hossu (číslo 81) prednosť pred konkurenciou aj ďalší dvaja slovenskí hokejisti. Útočník Pavol Demitra sa stal najlepším hráčom s číslom 38 a brankár Jaroslav Halák ovládol hodnotenia s číslom 41.

Celkovo si odborníci tentoraz vzali na mušku čísla 45 – 31. Informoval o tom oficiálny portál NHL a upozornil aj ďalší špecializovaný web slovaknhl.sk.

Demitra zvíťazil suverénne

Už nebohý Pavol Demitra (zahynul pri leteckom nešťastí v Rusku v roku 2011) vyhral hlasovanie pri čísle 38, ktoré začal nosiť po výmene do St. Louis v roku 1997. Predtým v Ottawe začínal s číslom 78. V NHL odohral 847 zápasov, v ktorých zaznamenal 768 bodov (304+464). V deviatich sezónach po sebe dosiahol métu 20 gólov a jeho osobné maximá činili 37 gólov a 93 bodov.

Demitra získal v hlasovaní 56 bodov a zvíťazil suverénne, druhý v poradí Rus Vladimir Malachov mal iba 18 bodov. Z 19 odborníkov iba jeden nezaradil legendárneho slovenského útočníka na prvé miesto, keď uprednostnil Davea Andreychuka. “Demitra má za sebou skvelú kariéru v NHL. Svoje najlepšie roky zažil v St. Louis, kde strelil až v troch sezónach minimálne 35 gólov,” poznamenal Tracey Myers z webu nhl.com.

Stále aktívny a úspešný brankár Bostonu Halák v hodnotení hráčov s číslom 41 nechal za sebou Jasona Allisona, Mika Smitha či Craiga Andersona. Halák získal od redaktorov webu NHL 40 bodov, druhý Allison 26. Keď začal Halák chytať v Montreale, nemohol nosiť ani jedno z čísel 29 a 30, ktoré mával predtým na drese v nižšej zámorskej súťaži AHL. Preto si zvolil číslo 41 a odvtedy ho nosil počas pôsobenia nielen v tíme Canadiens, ale aj neskôr v St. Louis Blues, Washingtone Capitals, New Yorku Islanders a aktuálne v Bostone Bruins. “Halák sa etabloval ako brankárska jednotka aj ako náhradník. Je spoľahlivý aj vo svojej štrnástej sezóne v NHL vo veku 35 rokov,” napísal Jon Lane z nhl.com.

Chára zdolal Sedina

Kategóriu s číslom 33 nevyhral Zdeno Chára. Kapitán Bostonu mal “smolu” v tom, že tridsaťtrojku si za svoje kariérne číslo zvolila aj brankárska legenda Patrick Roy. Štvornásobný víťaz Stanleyho pohára dostal 57 hlasov a druhý Chára 29. Slovenský obor na korčuliach však zdolal skvelého švédskeho útočníka Henrika Sedina s 27 bodmi.

Spomedzi ďalších skvelých hokejistov sa víťazstva dočkali aj viaceré legendy. Tridsaťdeviatku ovládol český brankár Dominik Hašek, tridsaťpäťku kanadský útočník Tony Esposito a štyridsiatku Švéd Henrik Zetterberg. Najlepším hráčom s číslom 37 je stále aktívny útočník Bostonu Patrice Bergeron.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Demitra a Halák získali poctu odborníkov NHL, Cháru predbehol iba legendárny Patrick Roy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!