Dimitrov zatajoval svoje zdravotné problémy, koronavírusom pravdepodobne nakazil ostatných hráčov

23. júna 2020 Tenis

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

23.6.2020 (Webnoviny.sk) – Séria exhibičných tenisových vystúpení v mestách bývalej Juhoslávie pod organizátorskou taktovkou bratov Djokovičovcov sa môže skončiť poriadnym fiaskom. Druhá zastávka v chorvátskom Zadare sa nedočkala finálového vyvrcholenia, keďže v zákulisí sa prevalil nežiaduci koronavírusový efekt. A prípadov pribúda.

Nakazená je aj tehotná manželka Troického

Po Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi, Chorvátovi Bornovi Čiličovi a kondičných tréneroch Novaka Djokoviča a Dimitrova ohlásil pozitívny nález aj srbský tenista Viktor Troicki.

A koronavírus má v tele dokonca aj tehotná manželka Aleksandra, ktorá je v pokročilom štádiu tehotenstva.

“Pravda je taká, že ja aj moja manželka sme pozitívni. Testovaním prešla aj moja dcéra Irina, ktorej výsledok je negatívny,” vyhlásil 34-ročný Troicki pre srbské médiá.

Djokovičove čaká na výsledky

Niekdajší 12. hráč rebríčka ATP (aktuálne 184.) absolvoval prvý turnaj jadranskej série v Belehrade, v Zadare sa už neobjavil.

Troického dobrý kamarát Novak Djokovič sa tiež nechal otestovať, ale až po príchode do Belehradu.

Jeho výsledok by mal byť známy v utorok. Vedenie ATP zareagovalo na situáciu, ktorá vznikla na Adria Tour, povzbudzujúcim stanoviskom: “Želáme všetkým nakazením plné a rýchle uzdravenie. ATP naďalej apeluje na prísne dodržiavanie usmernení v súvislosti s ochranou verejného zdravia a bezpečnosti s cieľom obmedziť šírenie vírusu.”

Recept na šírenie nákazy

Menej zhovievaví voči Djokovičovi a spol. boli britskí tenisti, ktorí sa pripravujú na exhibičný turnaj Battle of the Brits.

“Čo sa stalo na Balkáne, je lekcia pre nás všetkých. Akonáhle sa začnete hromadne stretávať s ľuďmi z viacerých krajín, je to akoby ste si predpísali recept na šírenie vírusu,” uviedol Andy Murray.

Bývalú svetovú jednotku doplnil aj jeho menej známy krajan Daniel Evans. A kritický bol najmä voči osobe Novaka Djokoviča, ktorý je okrem iného aj šéfom hráčskej komisie ATP.

“Nemyslím si, že bolo správne zorganizovať hráčsku párty a potom si spolu ešte zatancovať. Mal by preukázať väčšiu zodpovednosť, keď už organizuje takú akciu,” uviedol Evans.

Dimitrov zatajoval svoj zdravotný stav

Na svetlo sa dostali aj podrobnosti týkajúce sa zdravotného stavu Dimitrova. Bývalá svetová trojka sa počas turnaja v Zadare začala sťažovať na únavu, ale víťaz ôsmich turnajov na okruhu ATP to pripisoval intenzívnemu tréningu a silnému slnku.

“Napokon sa zdvihol a nečakane odišiel zo Zadaru. Médiám aj organizátorom povedal, že ho bolí lakeť. O lekárske vyšetrenie však nepožiadal,” uviedol turnajový zdroj denníka Blic.

“Bulhar mal údajne prvé príznaky už v Sofii, kde odcestoval medzi turnajmi v Belehrade a Zadare. Organizátorov Adria Tour však o tom neinformoval,” dodal srbský zdroj.

Dimitrov sa podrobil testom až po návrate domov do Monaca a neskôr sa ospravedlnil za svoju ľahkovážnosť.

“Ospravedlňujem sa za možné problémy, ktoré som niekomu mohol spôsobiť. Som doma a zotavujem sa. Ďakujem za podporu,” napísal Dimitrov na instagrame.

Viac o téme Koronavírus

Viac k témam: Adria Tour, exhibičný zápas, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Dimitrov zatajoval svoje zdravotné problémy, koronavírusom pravdepodobne nakazil ostatných hráčov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!