DinoPark sa nedohodol s vedením bratislavskej ZOO, atrakciu museli zatvoriť

1. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.6.2021 (Webnoviny.sk) – Prevádzkovateľ DinoParku sa nedohodol s vedením bratislavskej zoologickej záhrady (ZOO) na ďalších podmienkach spoločného fungovania, atrakciu zatvorili.

„Bohužiaľ, dnes nemôžeme v DinoParku Bratislava rozdávať radosť ako vždy. Opáskovaný Allosaurus je symbolom násilného a nezákonného spútania DinoParku Bratislava,” uviedla v utorok na sociálnej sieti spoločnosť West Media (WM), ktorá prevádzkuje atrakciu, spolu s fotografiou spútaného dinosaura umiestneného pred vstupom do ZOO.

„DinoPark je z rozhodnutia vedenia ZOO zatvorený. Pre informácie o vrátení časti vstupného kontaktuje riaditeľstvo ZOO,” dodáva spoločnosť v príspevku.

Zrušenie zmluvy je neplatné

Podľa medializovaných informácií nové vedenie ZOO na čele s riaditeľkou Júliou Hanuliakovou odstúpilo od zmluvy so spoločnosťou WM, ktorá prevádzkuje DinoPark. Spoločnosť považuje zrušenie zmluvy za neplatné.

„Odstúpenie od zmluvy, ktoré sme dostali od ZOO Bratislava nepovažujeme za platné, nakoľko zmluva je uzatvorená na dobu určitú, na obdobie rokov 2014 – 2023. Prešla riadnym výberovým konaním pod dohľadom magistrátu a aj keď uznávame právo nového vedenia ZOO rozvíjať záhradu podľa svojich predstáv, uzatvorenú zmluvu je potrebné dodržiavať,” uviedol pre agentúru SITA Jiří Machálek z WM.

Spoločný projekt

Ako ďalej uvádza WM, ZOO vystupuje v zmluve ako usporiadateľ, a nakoľko išlo o spoločný projekt oboch inštitúcií, obe sú podľa WM za jeho fungovanie rovnako zodpovedné.

„Z tohto dôvodu nebolo určené žiadne nájomné zo strany ZOO. Naša strana poskytla kompletný DinoPark vrátane modelov, atrakcií, autorských prác, 3D filmov a stavieb, druhá strana poskytla územie a údržbu zelene,” vysvetlil Machálek, podľa ktorého je krok ZOO v rozpore s právom, ale aj s jej ekonomickými záujmami.

Spoločnosť sa obrátila na súd

„ZOO sa omylom domnieva, že DinoPark nikoho nezaujíma a odčerpáva iba časť vstupného. Naša spoločnosť prevádzkuje deväť DinoParkov v štyroch krajinách a všade podstatne zvyšujeme návštevnosť a prispievame k väčšej atraktivite,” poznamenal Machálek.

Spoločnosť WM sa dokonca z dôvodu presvedčenia o nezákonnom postupe ZOO obrátila na súd. „Už pol roka nám vedenie ZOO zadržuje náš zmluvný podiel zo vstupného. nemáme teda z čoho financovať DinoPark a musíme sa brániť,” vysvetlil Machálek a dodal, že v žalobe spoločnosť požaduje okrem náhrady vzniknutej škody aj možnosť ďalej pokračovať v prevádzke DinoParku.

Viac k témam: Zoo
Zdroj: Webnoviny.sk – DinoPark sa nedohodol s vedením bratislavskej ZOO, atrakciu museli zatvoriť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!