Djokovičov tréner Ivaniševič je pozitívny na COVID-19, nakazil sa na spackanom Adria Tour

26. júna 2020 Tenis

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.6.2020 (Webnoviny.sk) – Niekdajší wimbledonský šampión Chorvát Goran Ivaniševič, ktorý v súčasnosti tréner srbského tenistu Novaka Djokoviča, mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Štyridsaťosemročný rodák zo Splitu o tom informoval na instagrame.

Nakazil sa na Adria Tour

Ivaniševič bol jedným z organizátorov exhibičných turnajov Adria Tour v Belehrade a Zadare.

Druhé podujatie ani nedohrali, keďže koronavírusom sa medzičasom nakazili viacerí účastníci exhibícií vrátane aktuálnej svetovej jednotky Djokoviča.

“Chcel by som informovať každého, s kým som bol v kontakte, že som mal pozitívny test. Prosím všetkých, aby boli opatrnejší ako doteraz a starali sa o seba a svojich milovaných. Pokračujem v domácej izolácii, v ktorej som už istý čas,” napísal Ivaniševič a podotkol, že nemá žiadne príznaky ochorenia COVID-19.

Koronavírusom sa nakazilo viacero hráčov

Okrem Djokoviča a Ivaniševiča v súvislosti s exhibičnými turnajmi na Jadrane potvrdili koronavírus aj u Bulhara Grigora Dimitrova, Chorváta Bornu Čoriča a Srba Viktora Troického. Na oboch akciách sa objavili tisícky fanúšikov bez dodržiavania bezpečného odstupu.

Sedemnásťnásobný grandslamový šampión vo dvojhre Novak Djokovič sa už dávnejšie vyjadril, že je proti tomu, aby v budúcnosti bolo možné cestovať iba po zaočkovaní proti tejto chorobe.

Djokovič priznal chybu

V utorok priznal, že organizovať turnaje v júni bolo príliš skoro. Turnaje ATP, WTA a ITF sú prerušené predbežne do konca júla.

Pandémia koronavírusu však v celosvetovom meradle zatiaľ ani zďaleka neustupuje a preto je otázne, či sa od augusta začne hrať.

Organizátori US Open v New Yorku veria, že od 31. augusta bude možné hostiť turnaj bez divákov pri dodržiavaní prísnych bezpečnostných opatrení.

Viac k témam: Adria Tour, COVID-19, Koronavírus, tréner
Zdroj: Webnoviny.sk – Djokovičov tréner Ivaniševič je pozitívny na COVID-19, nakazil sa na spackanom Adria Tour © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!