Do Číny sa vracajú stovky nemeckých manažérov, pracovníkov a ich rodinných príslušníkov

30. mája 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

30.5.2020 (Webnoviny.sk) – Nemeckí manažéri, robotníci a ich rodinní príslušníci sa vracajú do Číny s cieľom obnoviť činnosť nadnárodných spoločností. Na palube dvoch lietadiel, ktorých lety z Frankfurtu zorganizovali Nemecká obchodná komora v Číne, nemecké diplomatické misie a letecká spoločnosť Lufthansa, by sa malo do krajiny vrátiť asi 400 ľudí.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Lietadlá smerujúce do Tchien-ťin a Šanghaja sú prvými repatriačnými letmi pre cudzích štátnych príslušníkov z Európy do Číny, ktorá v súvislosti s pandémiou koronavírusu cudzincom zakázala vstup na svoje územie.

“Toto je dôležitý krok k opätovnému prepojeniu čínskej a nemeckej ekonomiky,” skonštatoval Jens Hildebrandt z Nemeckej obchodnej komory v severnej Číne. Pomôcť ekonomike vrátiť sa do normálu je podľa neho v spoločnom záujme.

V Číne pôsobí viac ako 5 200 nemeckých spoločností, ktoré zamestnávajú vyše milión ľudí.

Prvý let s 200 pasažiermi by mal doraziť v sobotu okolo poludnia do Tchien-ťin a prílet druhého lietadla do Šanghaja je naplánovaný na štvrtok 4. júna.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Do Číny sa vracajú stovky nemeckých manažérov, pracovníkov a ich rodinných príslušníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!