Dobroslav Trnka sa postaví pred disciplinárnu komisiu, vytýčili termín pojednávania

13. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

13.5.2020 (Webnoviny.sk) – Pojednávanie disciplinárnej komisie voči bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi T. je naplánované na 2. júna. Vyplýva to z rozpisu ústnych pojednávaní disciplinárnych komisií na internetovej stránke Generálnej prokuratúry SR. Návrh na disciplinárne konanie voči Dobroslavovi T. bol podaný v októbri minulého roku pre dva skutky.

Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava T. 16. januára tohto roku zadržali a obvinili z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa

Prípad sa týkal videonahrávky, na ktorej vtedajší minister financií za Smer-SD Ján Počiatek žiada vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava T. o pomoc v kauze Tipos.

Kauza sa týkala splátky v prepočte zhruba 13 miliónov eur v prospech cyperskej spoločnosti Lemikon, ktorá vyhrala na Najvyššom súde SR spor o ochranné známky so štátnou lotériovou spoločnosťou Tipos.

Policajti však následne na pokyn dozorového prokurátora Dobroslava T. prepustili a bolo mu zrušené obvinenie. V médiách tiež rezonovala kauza nahrávky jeho rozhovoru s neskôr viacnásobne stíhaným Marianom K.

Dobroslav T. bol na čele prokuratúry v rokoch 2004 až 2011. Od októbra minulého roku má pozastavený výkon funkcie prokurátora.

Viac k témam: kauza Lemikon, Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk – Dobroslav Trnka sa postaví pred disciplinárnu komisiu, vytýčili termín pojednávania © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!