Dôchodcovia dostanú podľa Kollára viac benefitov, ale na trináste dôchodky v plnej výške to nevyzerá

27. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.6.2020 (Webnoviny.sk) – Predseda parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár povedal, že si pamätá, ako pred voľbami strany Progresívne Slovensko, Spolu a Za ľudí chceli vytvoriť vládne zoskupenie samé a Sme rodinu vrátane hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti odstrkovali.

Kollár sa tak vyjadril pre agentúru SITA pri hodnotení sto dní vlády. V súčasnosti čelí kauze, že jeho diplomová práca je plagiátom a mal by odstúpiť z pozície šéfa parlamentu. Pochybenia Kollár odmieta a nechce sa vzdať ani kresla predsedu parlamentu.

Progresívci a kiskovci ich odstrkovali

Počas koronakrízy premiér a líder hnutia OĽaNO Igor Matovič povedal, že mu je bližší Kollár ako predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík.

Podľa Kollára si Sme rodina bola blízka s OĽaNO už počas pobytu v opozícii. Ako ďalej poznamenal, jeho hnutie v tom čase podporilo spomedzi ostatných strán najviac zákonov navrhovaných OĽaNO.

Kollár pri komentovaní vzťahu s OĽANO poukázal aj na strany, ktoré boli kritické k Sme rodina. „Pred parlamentnými voľbami sme zachytili, že strany, ktoré boli pyšné, si už mysleli, ako to tu budú riešiť po voľbách. Progresívne Slovensko, Spolu a Za ľudí si chceli koalíciu urobiť samé a nás a aj OĽaNO odstrkovali. Ich spriaznené médiá na nás útočili,“ uviedol predseda Kollár. Pokračoval, že si to v hnutí pamätajú a aj preto sa už pred parlamentnými voľbami zomkli.

„Keď si niekto myslí, že bude do niekoho kopať pred voľbami a po voľbách sa mu hodí okolo krku a povie, ty si môj kamoš, tak druhá strana tomu asi ťažko uverí. Dokážem odpustiť veci, ale pamätám si ich,“ povedal.

Trináste dôchodky pre penzistov

Sme rodina nominovala do vlády vicepremiéra Štefana Holého, ministra dopravy Andreja Doležala a ministra práce Milana Krajniaka. Podľa Kollára sa osvedčili.

„Pán Krajniak sa funkcie zhostil perfektne. O Andrejovi Doležalovi ani nehovorím, je to špičkový manažér. Mám o ňom len samé pozitívne informácie. Štefan Holý ako podpredseda vlády uchopil legislatívu veľmi dobre. Úzko spolupracuje s premiérom Igorom Matovičom. Viacmenej robí podporu premiérovi vo viacerých legislatívnych veciach,“ zhodnotil Kollár.

Jednou z priorít Sme rodina je zachovanie trinástych dôchodkov pre penzistov. Podľa Kollára budú dôchodcovia spokojní. „Našli sme určitú formu, ale nenašli sme peniaze. Dôchodcovia dostanú viac ako minulý rok a dostanú ešte ďalšie benefity, ale budú spokojní,“ uviedol.

Na otázku, či budú mať penzisti trináste dôchodky v plnej výške, odpovedal, že na plný trinásty dôchodok to nevyzerá. „Ale dostanú podstatne viac v rámci vianočných dôchodkov,“ uzavrel Kollár.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, predseda hnutia Sme rodina, trinásty dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôchodcovia dostanú podľa Kollára viac benefitov, ale na trináste dôchodky v plnej výške to nevyzerá © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!