Domáci Katar v úvodnom zápase MS vo futbale 2022 nestačil na Ekvádor

20. novembra 2022 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

20.11.2022 (Webnoviny.sk) – V úvodnom stretnutí 22. majstrovstiev sveta vo futbale v Katare prehrali domáci reprezentanti s výberom Ekvádora 0:2 (0:2).

Na štadióne Al Bayt v lokalite Al Khor boli od úvodu duelu základnej A-skupiny aktívnejší hráči juhoamerického tímu a túto prevahu už v prvom polčase korunovali dvoma gólmi, oba dosiahol skúsený útočník Enner Valencia. Prvý strelil v 16. minúte z pokutového kopu a druhý o štvrťhodinu neskôr skóroval hlavou po centri Ayrtona Preciada.

Náskok Ekvádorčanov mohol byť ešte vyšší, no v 3. minúte zásah Valenciu “zrušila” analýza VAR pre postavenie mimo hry. Po zmene strán tempo hry trochu upadlo, juhoamerický tím mal stále viac z hry a bez väčších problémov si ustrážil náskok z prvej štyridsaťpäťminútovky.

Prvýkrát v novodobej ére sa stalo, že domáca krajina prehrala v otváracom súboji šampionátu. Pravidlo, že prvý zápas turnaja hrajú práve domáci, platí od roku 2006. Súčasťou A-skupiny sú aj tímy Holandska a Senegalu, ich vzájomný duel sa uskutoční v pondelok 21. novembra o 17.00 h SEČ. Katarčania v piatok 25.11. vyzvú Senegalčanov, Ekvádorčania si v rovnaký deň zmerajú sily s Oranjes.

MS vo futbale 2022 v Katare

A-skupina

Katar – Ekvádor 0:2 (0:2)

Góly: 16. a 31. E. Valencia (prvý z pok. kopu), ŽK: 15. Al Sheeb, 22. Almoez Ali, 36. Boudiaf, 78. Afif – 29. Caicedo, 56. Méndez, rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.), 67 372 divákov

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk – Domáci Katar v úvodnom zápase MS vo futbale 2022 nestačil na Ekvádor © SITA Všetky práva vyhradené.

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!