Dozrel čas na odchod Fica z čela strany Smer-SD, vyhlásil Pellegrini (video)

26. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.5.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 26. mája, 15:45

Dozrel čas, aby predseda Smeru-SD Robert Fico odišiel z čela strany. Na utorkovej tlačovej konferencii v budove Národnej rady SR (NR SR) to povedal podpredseda strany Peter Pellegrini.

Spolu s ním boli na tlačovej konferencii aj ďalší podpredsedovia strany, a to Peter Žiga, Richard Raši a členka predsedníctva a bývalá ministerka vnútra Denisa Saková.

Podľa hovorcu Smeru-SD, Jána Mažgúta, nebude Fico na Pellegriniho vyhlásenie reagovať.

Môže sa vyhnúť osudu Mečiara aj Dzurindu

„Ak chce pán predseda Fico pomôcť Smeru a sociálnej demokracii na Slovensku, dozrel čas na jeho odchod z čela strany. Svojím odchodom naplní všetky ciele, ktoré dnes na tlačovej besede ohlásil,“ vyhlásil Pellegrini. Podľa neho má Fico poslednú možnosť, aby sa vyhol osudu Mikuláša Dzurindu a Vladimíra Mečiara.

Smer-SD musí podľa Pellegriniho viesť líder, ktorý chce bojovať a ktorému to ľudia uveria. Pripomenul, že traja podpredsedovia Smeru-SD ponúkli deň po voľbách strane svoje funkcie.

„Zo strany predsedu však prišla jediná reakcia, a to, že sa nikam nechystá. Už mesiace nerokovalo predsedníctvo strany a nevieme ani zvolať snem. Svojím odchodom môže dať predseda Smeru-SD nádej na lepšiu budúcnosť,“ dodal Pellegrini.

Smer vraj nepotrebuje “teoretikov a slniečkarov”

Predseda Smeru-SD Robert Fico v utorok predpoludním na tlačovej besede odmietol povedať, či sa snem strany uskutoční v skoršom termíne, o ktorý sa usiluje práve Pellegrini. Ten už ohlásil ambíciu vymeniť Fica na čele strany.

Fico zároveň nechcel povedať, či by prijal funkciu čestného predsedu strany. Podľa neho strana potrebuje bojovníkov, a nie nejakých „teoretikov a slniečkarov“. Zdôraznil, že nie je politikom, ktorý stranu založí a aj zničí. Podľa neho Smer-SD potrebuje zmeny a aj sám je pripravený zmeniť vzorec svojho správania sa ako politik. „Nie som tu na to, aby som sa bil o nejaké funkcie. Ja už nemám kam isť,“ vyhlásil.

Fico tvrdil, že mal nevídanú politickú kariéru a takú majú aj podpredsedovia strany Peter Pellegrini, Richard Raši či Robert Kaliňák. „Títo ľudia vrátane mňa si musia sadnúť a povedať, čo so Smerom, aby bol lepší. Ale nie tak, že niekto bude pretláčať svoje vlastné osobné ambície,“ povedal Fico.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Dozrel čas na odchod Fica z čela strany Smer-SD, vyhlásil Pellegrini (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!