Drvivá väčšina Slovákov plánuje v lete dovolenku na Slovensku, skoro polovici klesol príjem

6. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

6.6.2020 (Webnoviny.sk) – Dovolenku v tomto roku plánuje takmer 86 percent ľudí napriek tomu, že zhruba 46 percentám opýtaných v prieskume portálu ZľavaDňa klesol čistý príjem.

Oddychovať doma na Slovensku sa chystá 95 percent obyvateľov, pričom počas pandémie koronavírusu obmedzilo svoje výdavky na cestovanie vyše 47,2 percenta respondentov.

Rozhodujúca bude cena pobytu

Portál informoval tento týždeň o výsledkoch ankety na vzorke 1 518 osôb s tým, že uvedené údaje mohli byť ovplyvnené aj štátnymi reštrikciami.

Dovolenkovať v letných mesiacoch júl až september chce 80,4 percenta Slovákov, v októbri až decembri skoro 16 percent a počas zimy 8,9 percenta osôb.

Pre takmer 62 percent účastníkov prieskumu bude rozhodujúca cena pobytu, pre 57,2 percenta lokalita a pre 39 percent poskytované doplnkové služby.

Tri pobyty si dopraje menej ľudí

Na hygienické opatrenia prevádzky bude prihliadať 31,1 percenta ľudí, na hodnoteniach prevádzky 27,4 percenta a 28,5 percenta opýtaných sa rozhodne na základe voľnej kapacity ubytovania.

Minulý rok takmer 40 percent obyvateľov Slovenska oddychovalo na troch a viacerých pobytoch, 31,2 percenta na dvoch pobytoch a 20 percent na jednom pobyte.

V tomto roku ovplyvnenom následkami koronakrízy plánuje tri a viac pobytov 16,4 percenta ľudí, dva pobyty 38,3 percenta a jeden pobyt 36,6 percenta účastníkov prieskumu.

Viac k témam: dovolenka, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Drvivá väčšina Slovákov plánuje v lete dovolenku na Slovensku, skoro polovici klesol príjem © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!