Egypt bude otvárať letoviská, ale ministerstvo upozorňuje Slovákov na Covid-19 aj podmienky návratu

22. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.6.2020 (Webnoviny.sk) – Slováci, ktorí plánujú navštíviť Egypt, by mali zvážiť vysokú mieru prenosu infekcie v guvernoráte Červeného mora aj podmienky návratu na Slovensko.

Prvá etapa

Upozorňuje na to slovenský rezort diplomacie na svojom webe v súvislosti s plánovaným obnovením pravidelných medzinárodných letov na všetkých egyptských letiskách.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Káhire by k tomu malo dôjsť postupne od 1. júla.

„Pre zahraničných turistov v prvej etape otvorí letoviská Sharm-el-Sheikh (Južná Sinaj), Hurghada na pobreží Červeného mora a Marsa Matrouh na pobreží Stredozemného mora. Zatiaľ je medzinárodná letecká doprava do Egypta obmedzená na úplné minimum a bežné komerčné spoje sú pozastavené,” uvádza ministerstve zahraničných vecí (MZV).

Zdroj pre štátny rozpočet

Egyptská vláda prijala opatrenia s cieľom obnoviť zahraničný turizmus, ktorý je významným zdrojom príjmov štátneho rozpočtu.

Ministerstvo turistiky a starožitností napríklad poskytne všetkým cestujúcim na medzinárodných linkách 20 percentnú zľavu na jednorazové vstupné a návštevné karty na jednotlivé pamiatky a do múzeí.

„Zľavy začnú platiť po obnovení medzinárodných letov. Egypt deklaruje, že implementuje všetky hygienické a bezpečnostné opatrenia odporúčané WHO a garantuje zdravie a bezpečnosť všetkých návštevníkov,” informuje MZV.

Viac k témam: Koronavírus, letná dovolenka
Zdroj: Webnoviny.sk – Egypt bude otvárať letoviská, ale ministerstvo upozorňuje Slovákov na Covid-19 aj podmienky návratu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!